Naturalne leki na grypę

Ziołowe leki są skuteczne nie tylko jeśli chodzi o leczenie grypy, ale też jej zapobieganie. Warto je stosować w sezonie zwiększonego ryzyka zapadnięcia na tę chorobę. Świetnie działają również na łagodzenie jej objawów.

Często mają działanie takie jak antybiotyki, ale są naturalne, nie niszczą więc mikroorganizmów flory jelitowej, jak to ma miejsce w przypadku antybiotyków z apteki, które na jedno pomagają, ale na inne szkodzą. Co zatem warto spożywać?

 

Naturalne „leki” na grypę

Czosnek

Jest to naturalny środek na leczenie grypy oraz zapobiegający jej, ponieważ zwiększa siły obronne organizmu i odpiera ataki wirusowe. Czosnek można przyjmować w postaci suplementów diety albo dodawać go do potraw.

 

Jeżówka purpurowa

Zioło poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego. Warto przyjmować ją w formie nalewki.

 

Imbir

Imbir jest lekarstwem na wiele chorób. Jego korzeń jest częstym składnikiem różnego rodzaju leków przeciwwirusowych, głównie przeciw grypie. W związku z tym można przygotowywać z niego napar o świetnym działaniu.

 

Mięta

Zioło to działa napotnie, co sprzyja wydalaniu toksyn z organizmu. Jest świetnym sposobem na gorączkę i grypę także dlatego że posiada właściwości przeciwbólowe – usuwa głównie ból głowy, który bardzo często towarzyszy grypie.

 

Witamina C

Można spożywać owoce cytrusowe, takie jak pomarańcze czy kiwi, bądź zażywać witaminę C w kapsułkach. Doskonale nadaje się do łagodzenia objawów i dolegliwości towarzyszących grypie, pomaga też organizmowi zwalczać wirusy. Zwykle wirus grypy pozostaje w organizmie 10 dni, a witamina C skraca ten czas.

 

Koci pazur

Zioło zwane kocim pazurem działa napotnie, co wspomaga detoksykację organizmu. Picie ciepłego naparu z tego ziela wydatnie poprawia samopoczucie.

 

grypa2

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.