Jak wstawić obrazek w html?

Przeglądając strony internetowe, dłużej zatrzymujemy się przy tych ciekawszych graficznie, z obrazkami, gifami itp., które sprawiają, że przyjemniej przegląda się ich zawartość. Warto więc, projektując swoją www, zatroszczyć się o to, aby była interesująca dla odbiorcy, i wstawić na nią kilka obrazków.

Jeżeli projektujesz swoją www w HTML, przeczytaj poniższą poradę, a dowiesz się, jak wstawić na nią obrazek.

Wstawianie obrazka w HTML

Aby wstawić obrazek w HTML, należy wykorzystać znacznik <img />. Znacznik ten nie posiada znacznika zamykającego, o czym warto pamiętać, aby uniknąć w przyszłości niepotrzebnego przeszukiwania całego kodu w znalezieniu odpowiedzi na pytanie „Dlaczego obrazek nie wyświetla mi się tak, jak powinien?”.

W HTML przy użyciu znacznika IMG możemy wstawić obrazek o rozszerzeniu jpg, gif albo png. Konieczne jest także wpisanie adresu URL obrazka przy użyciu atrybutu src.

Ścieżka dostępu powinna wyglądać w następujący sposób:

<img src=”http://adres.naszego-serwera.pl/katalog-z-obrazkami/obrazek.png” />

Jeżeli nie mamy możliwości umieszczenia obrazka czy zdjęcia na serwerze, możemy skorzystać z serwisu, który umożliwia bezpłatny hosting obrazków, np. Tinypic, Imageshack itp. Korzystając z formularza pojawiającego się na głównej stronie, wysyłamy plik na serwer i otrzymujemy kilka adresów URL do obrazka. Do naszych potrzeb wybieramy „Direct Link for Layouts” i wstawiamy go w atrybucie src. Adres URL obrazka z serwisu hostingowego Tinypic będzie wyglądał tak:

<img src=”http://i48.tinypic.com/27y28hx.jpg” />

Jak wstawić obrazek w html? – porady video

Jak dodać obrazek w HTML, a także czym jest adresowanie względne i bezwzględne, dowiesz się, oglądając poniższy film.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.