Jak reklamować forum?

Założyłeś forum internetowe, przygotowałeś ciekawe działy, dopiąłeś wszystko na ostatni guzik, ale brakuje Ci najważniejszego – użytkowników? Nie martw się, jest szereg działań, które pomogą Ci rozreklamować Twoje forum i zyskać nowe osoby, które będą się udzielać w poszczególnych „topicach”.

Kilka wskazówek odnośnie do reklamy forum znajdziesz poniżej. Zapraszamy do lektury!

Sposoby na reklamowanie forum

Poniżej kilka dróg, które możesz wykorzystać, reklamując swojego forum. Najlepiej stosować kilka różnych metod – dzięki temu reklama będzie efektywniejsza.

Fora internetowe

Warto się na nich udzielać, w podpisie postów umieszczając link do swojego forum. Dobrze byłoby wybierać fora tematycznie związane z treścią Twojego forum, gdyż w innym wypadku Twój link może zostać uznany za spam.

Artykuły do przedruku, precle

Pisz artykuły do przedruku i dodawaj je do serwisów, które umożliwiają promowanie forów, blogów i stron www jako miejsc wiarygodnych, z rzetelnymi informacjami na konkretne tematy. Takie serwisy to np. www.clark.com.pl czy wskrz.com.pl. Możesz też pisać tzw. precle – czyli artykuły z linkami do Twojej www, wstawiane na przeznaczone do ich dodawania serwisy.

Blogi

Komentuj posty na blogach, zostawiając link do swojego forum, wymieniaj linki z osobami prowadzącymi blogi, które są tematycznie związane z Twoim forum – wszystko to przyspieszy indeksację w wyszukiwarkach Twojej www.

Systemy wymiany linków

Korzystaj z systemów wymiany linków (Linkme, LinkujPro), pozwalający przyspieszyć indeksację forum w wyszukiwarce, a także osiągnięcie wyższej pozycji w rankingu Google.

Katalogi stron www

Kolejną opcją są katalogi stron www, będące starą, ale ciągle jeszcze skuteczną formą reklamy. Wiele katalogów jest płatnych, ale znaleźć można również katalogi bezpłatne, szczególnie te nowe.

Serwisy służące do zadawania pytań

Dodawaj link do swojego forum do serwisów, gdzie zadaje się pytania, np. zapytaj.com.pl itp., gdzie będziesz mógł reklamować serwisy dla nastolatków i młodych ludzi. Nie sprawdzą się fora podejmujące tematy bardziej poważne, gdyż na tego typu serwisach nie znajdziesz ich odbiorców.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.