Jak nakładać żel na paznokcie

Jak nakładać żel na paznokcie?

Jak nakładać żel na paznokcie

Jak nakładać żel na paznokcie?

Nakładanie żelu na paznokcie może początkowo sprawiać nieco problemów, jednak generalnie nie jest to czynność bardzo trudna.

Rozpoczynamy od zdezynfekowania rąk za pomocą płynu antyseptycznego, a następnie delikatnie odsuwamy skórki za pomocą drewnianego patyczka. Lepiej nie używać do ich usuwania tuż przed nałożeniem żelu środków do usuwania skórek, gdyż mogą wejść w reakcję z żelem i spowodować, że będzie on odchodził przy skórkach.

Następnie trzeba płytkę paznokcia zmatowić, delikatnie zdejmując zewnętrzną warstwę paznokcia za pomocą pilnika średniej gęstości, oczyścić z pyłków i odtłuścić, używając środka specjalnie do tego przyzwyczajonego.

Żel możemy nałożyć na tipsy lub na naturalną płytkę paznokcia. Nałożony na tipsy dłużej się trzyma, jeżeli oczywiście tipsy zostaną odpowiednio dobrane (muszą idealnie pasować do kształtu naszej płytki) i prawidłowo przyklejone – inaczej tipsy mogą odpadać, a żel będzie odpryskiwał. Przyklejonego tipsa również trzeba delikatnie, ostrożnie zmatowić i odtłuścić.

Kolejnym, najważniejszym krokiem jest nakładanie żelu. Nakładamy go pędzelkiem, nabierając niewielką ilość i nakładając na paznokieć, nigdy bezpośrednio przy skórkach, gdyż spowoduje to ich zalanie. Żel nakładamy pojedynczymi ruchami w linii prostej, nigdy ruchami okrężnymi.

Musimy pamiętać, aby warstwa nakładanego żelu była cienka (jednak nie za cienka, gdyż żel może się kruszyć), a także zostawiamy na wale paznokciowym mały marginesik. Zawsze nakładamy trzy warstwy żelu – cienką podkładową, grubą budującą i cienką wykańczającą, każdą z nich tym samym żelem w przypadku żelu jednofazowego lub trzema różnymi żelami w przypadku żeli trójfazowych – podkładowym, budującym i wykończeniowym.

Następnym krokiem jest utwardzanie żelu – polegające na kurczeniu się masy żelowej. Dlatego właśnie ważne jest nałożenie niedużej ilości żelu – w innym wypadku będziemy czuli pieczenie, pulsowanie paznokcia, a nawet jego odejście z wału paznokciowego. Całkowite utwardzenie i wygładzenie paznokcia następuje po przemyciu płytki płynem do przemywania masy paznokciowej, który można zastąpić spirytusem salicylowym (są jednak żele, które tego nie potrzebują), jednak tę czynność wykonujemy dopiero po nałożeniu ostatniej warstwy. Żel utwardzamy pod specjalną lampą UVA albo spryskujemy specjalnym płynem aktywującym – w zależności od rodzaju żelu.

Po utwardzeniu drugiej warstwy nadajemy paznokciom za pomocą pilnika odpowiedni kształt, szlifujemy powierzchnię, odtłuszczamy ponownie, kładziemy na całość finalną cieniutką warstwę przezroczystego żelu wykończeniowego, wkładamy na 2 minuty pod lampę, w skórki wcieramy nawilżającą oliwkę – i gotowe.

Oceń

Tagi:

  • jak nakładać żel na paznokcie
  • jak nakladac żel na paznokcie
  • jak nałożyć żel na paznokcie
  • Nakładanie Żelu Na Paznokcie
  • jak dobrze nalozyc zel na paznokcie

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.