Jak wstawić spis treści w wordzie?

W Wordzie 2007 otwieramy dokument, dla którego chcemy utworzyć spis treści. Teraz musimy „pokazać” programowi co ma się w naszym spisie znaleźć, czyli oznaczyć poszczególne rozdziały naszej pracy. Aby to zrobić zaznaczamy myszką tytuł naszego rozdziału przechodzimy na zakładkę Narzędzia główne, a następnie na Style.

word

Klikamy teraz na strzałkę, aby rozwinąć listę styli i szukamy oznaczonego jako Tytuł (jest akurat na zrzucie ale jeśli nie używaliśmy go wcześniej konieczne jest rozwinięcie listy, wybieramy zaznaczony czerwoną ramką styl i klikamy na niego, aby go zastosować.

Postępujemy identycznie z każdym kolejnym rozdziałem, który ma być elementem spisu:

Kiedy już oznaczymy wszystkie części pracy, ustawiamy kursor w miejscu, w którym Spis treści ma się znajdować. Przechodzimy do zakładki Odwołania i klikamy na pozycję oznaczoną Spis treści i z listy wybieramy opcję Tabela automatyczna 2:

Po chwili w wybranym przez nas miejscu pojawia się gotowy spis wraz z poprawnymi numerami stron:

Oczywiście każdy element spisu możemy poddać modyfikacji zaznaczając go i klikając prawym przyciskiem myszy z menu wybrać opcję czcionka aby zmienić wygląd, kolor i wielkość użytych czcionek.

W Wordzie 2003 postępujemy podobnie, z menu Wstaw wybieramy pozycję Odwołanie a następnie Indeks i spisy:

W oknie które się otworzy klikamy na Pokaż pasek narzędzi konspektu i klikamy na OK.:

Teraz za pomocą nowego paska  narzędzi również oznaczamy wybrane rozdziały (zaznaczamy tytuł rozdziału i z rozwijalnej listy na pasku narzędzi wybieramy polecenie Poziom 1, na koniec klikamy na polecenie Aktualizuj spis treści z nowego paska narzędzi i mamy gotowy spis, z poprawną numeracją stron.

Oceń

One Response

  1. Anulka 8 marca 2013

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.