Laminowanie włosów

Jak wykonać laminowanie włosów?

Laminowanie włosów

Chcesz mieć piękne, zdrowe włosy? Zdecyduj się na zabieg laminowania!

Laminowanie włosów, czyli potraktowanie ich żelatyną, to bardzo prosty i tani zabieg, który sprawi, że Twoje włosy będą wyglądać pięknie. Nie musisz wychodzić z domu, gdyż całość zabiegu możesz wykonać sama. Potrzebować będziesz tylko produktów, które z pewnością masz w domu. Chcesz wiedzieć, jak osiągnąć efekt pięknych włosów? Zapraszamy do lektury!

Laminowanie włosów pozwala na uzyskanie efektu miękkości oraz gładkości. Włosy są wyraźnie bardziej błyszczące, miękkie oraz mniej przesuszone na końcach. Osoby o włosach cienkich i słabych mogą spodziewać się efektu grubszych i bardziej mięsistych włosów. Kobiety o włosach sztywnych zaobserwują większy połysk i leistość włosów. Laminowanie włosów ogranicza ich puszenie się oraz sprawia, że końcówki włosów nie plączą się.

Czego będziemy potrzebować do laminowania włosów?

Aby wykonać zabieg laminowania włosów, musisz mieć:

  • żelatynę spożywczą (do mięsa lub galaretek),
  • niewielką miseczkę,
  • ciepłą wodę,
  • odżywkę bez silikonów lub olejek,
  • folię lub czepek foliowy,
  • ręcznik,
  • źródło ciepła – suszarkę.

Jak to się robi?

Aby przystąpić do procesu laminacji włosów, przygotuj miseczkę, w której musisz rozpuścić jedną łyżkę żelatyny na 3 łyżki wody (najlepiej gorącej). Odstaw ją do wystygnięcia i w tym czasie umyj włosy i delikatnie osusz je ręcznikiem. Jeżeli żelatyna zastygła i ma konsystencję żelu do mycia, dodaj do niej odżywkę lub olejek (około jedna łyżka). Dokładnie wszystko rozmieszaj i nałóż na włosy. Jeżeli żelatyna nie ma dobrej konsystencji, włóż ją do mikrofalówki. Nie nakładaj mieszanki z olejem na skórę głowy, ponieważ możesz je obciążyć, gdyż olej bardzo ciężko jest zmyć. Zepnij włosy i nałóż na nie foliowy czepek. Całość trzymaj na głowie około 45 minut, możesz podgrzewać suszarką. Na koniec dokładnie spłucz włosy ciepłą wodą.

Uwaga!

Laminowanie włosów nie jest zabiegiem, który można stosować codziennie! Zbyt duża ilość żelatyny może spowodować tak zwane przeproteinowanie – włosy są wówczas suche i matowe. Laminowanie włosów nie powinno zastępować codziennego nakładania odżywki, gdyż nie nawilża włosów, a jedynie „wypełnia” pory włosów, sprawiając, że są gładkie i miękkie.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.