Jak pozbyć się przebarwień z dłoni?

dlonie

Jak pozbyć się przebarwień z dłoni?

Obierałaś buraczki? A może skrobałaś marchew? Pamiątką po tych domowych czynnościach zostały Ci przebarwienia na dłoniach?

Nie martw się, z łatwością je usuniesz. Sprawdź, jak!

Jagody i buraczki

W pierwszej kolejności potrzyj dłonie sokiem z wyciśniętej cytryny albo kiszonej kapusty. Równie dobrze można umyć ręce w specjalnym preparacie. W tym celu wymieszaj 30 ml wody, 50 ml wody utlenionej oraz łyżeczkę kwasku cytrynowego. Całość dokładnie wymieszaj i posmaruj skórę rąk. Jeśli masz delikatne dłonie, wówczas świetnie sprawdzi się pocieranie dłoni delikatnym sokiem z ogórka.

Truskawki i marchew

Praca przy truskawkach czy marchwi także pozostawia trudne do usunięcia przebarwienia. Swoje dłonie doprowadzisz do porządku, jeśli plamy potrzesz przekrojonym, surowym ziemniakiem. A gdyby to nie pomogło, posyp ręce łyżeczką sody oraz kwasku cytrynowego. Zacznij masować dłonie pod bieżącą wodą, a zanieczyszczenia na pewno zejdą.

Czosnek i cebula

Po czosnku i cebuli nie tylko pozostają przebarwienia na dłoniach, ale również przykry zapach. Na pomoc przyjdzie cytryna, której sok – wyciśnięty na ręce i wtarty w skórę – skutecznie je usunie. Na koniec nie zapomnij o dokładnym spłukaniu dłoni pod wodą.

Równie dobrym sposobem na usuwanie plam i zapachów jest pocieranie dłoni świeżymi gałązkami rozmarynu.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.