Jak pozbyć się cieni i worków pod oczami?

Jak pozbyć się cieni i worków pod oczami?

Jak pozbyć się cieni i worków pod oczami?

Worki i cienie pod oczami to częsty problem prawie każdej kobiety i wielu mężczyzn. Nie musisz już kupować mocno kryjących korektorów czy podkładów. Z cieniami i workami można się pożegnać! Jak szybko to się stanie i za jaką kwotę, zależy tylko od Ciebie i Twojego portfela.

Jasna, gładka skóra pod oczami jest osiągalna! Jeśli cienie i worki pojawiają się u Ciebie sporadycznie i nie są zbyt duże możesz pozbyć się ich u kosmetyczki. Takie zabiegi możesz wykonać też u dermatologa estetycznego lub u chirurga plastycznego. Pamiętaj jednak, że zawsze trzeba wybierać sprawdzone gabinety! Jednak tego typu zabiegi to ostateczność – najpierw zastosuj mniej inwazyjne metody.

Wypocznij!

Pierwszym krokiem jaki powinnaś poczynić, jeśli pojawiają się u Ciebie worki lub cienie to… Wyspanie się! Możliwe, że worki pod oczami pojawiają się ze zmęczenia. Jeśli obserwujesz je tylko po zarwanej nocy, długim seansie filmowym czy długich godzinach przed komputerem, wyśpij się, a problem powinien sam zniknąć.

Zbadaj się.

Jeśli cienie i worki pod oczami masz od zawsze lub pojawiły się nagle, bez przyczyny, zgłoś się do lekarza. Pociemniałe powieki mogą świadczyć o chorobie, na przykład anemii (skóra wokół worka jest wtedy bardzo blada) lub jakiejś alergii. Gdy powieki obrzmiewają może być to powodem gromadzenia się wokół nich limfy (a to świadczy o chorobach nerek, problemach z krążeniem lub hormonami tarczycy). Gdy przyjmujesz tabletki antykoncepcyjne też możesz spodziewać się worków pod oczami.

Lekarz najprawdopodobniej zleci Ci w tej sytuacji badanie krwi i moczu.  Jeśli okaże się, że Twój problem jest spowodowany chorobą na nic zdadzą się zabiegi w salonach – powinnaś podjąć leczenie.

 Seans u kosmetyczki.

Swoje cienie pod oczami możesz rozjaśnić u kosmetyki przy zabiegach na twarz. Przy okazji peelingu kwasami lub złuszczania laserem kosmetyczka powinna również zająć się Twoim obszarem wokół oczu. Efekt może być oszałamiający!

Innym zabiegiem jest drenaż limfatyczny. Jest to specjalny rodzaj masażu ręcznego twarzy. Powoduje on przepchnięcie limfy, która zalega w tkankach i powoduje obrzęk wokół oczu. Zazwyczaj jest on wykonywany na całej twarzy i tylko wtedy jest poprawny. Zabieg ten jest bardzo popularny i łatwo dostępny. Pamiętaj aby wykonywać go u sprawdzonej kosmetyczki z dobrymi opiniami, bo źle wykonany powoduje popękanie naczyń krwionośnych. Cena tego zabiegu to od 30 zł do nawet 120 złotych. Powinnaś powtarzać go raz w miesiącu.

Mezoterapia jest przeznaczona dla osób, których cienie są duże i wyraźne. Polega na wstrzykiwaniu w skórę substancji nawilżających i odżywiających z witaminami i kwasem hialuronowym. Zabieg ten nie boli, ale może przez chwilę pozostawiać ślady wkłuć. Jego cena to od 150 do 400 złotych. Powinnyśmy wykonywać 4 zabiegi raz w tygodniu.

Peeling kwasami  polega na złuszczeniu chemicznym kwasem owocowym AHA lub kwasem trójcholorooctowym. Nie polecamy tych zabiegów latem przy dużej ekspozycji na słońce! Kwasy te nakładamy na skórę i po krótkim czasie zmywamy. Po około dwóch dniach nasza skóra mocno zaczyna się łuszczyć (od 5 do 14 dni). Cena zabiegu to około 150 do 400 zł. Powinnyśmy wykonywać 4 zabiegi raz w tygodniu.

Roll-cit jest idealny dla osób z podpuchniętymi opadającymi powiekami i dużymi utrwalonymi workami. Polega namikronakłuwaniu skóry wokół oczu wałkiem o średnicy 6 centymetrów z mikroigiełkami. Powstają wówczas ranki na około trzy milimetry głębokości. Zabieg ten pobudza odnowę naskórka. Następnie nakłada się preparaty odżywcze. Cena to około 2000 zł za jeden zabieg.

Oceń

One Response

  1. Bezka 17 lipca 2013

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.