Jak być intrygującą?

Mówi się, że mężczyźni nie lubią kobiet prostych, łatwych do rozszyfrowania, że większe zainteresowanie wzbudzają w nich kobiety intrygujące, poruszające – że takie właśnie kobiety chcą oni poznawać, a często z takimi właśnie się wiązać. Oczywiście nie zawsze jest to prawda, wielu panów ceni sobie bowiem przedstawicielki płci pięknej mniej skomplikowanie, jednak w niejednym przypadku to właśnie tajemnicze i intrygujące panie przyciągną męską uwagę.

Nie czarujmy się, każda z nas chce się podobać – nawet nie po to, aby łamać kolejne męskie serca, ale żeby czuć, że nie wypadło się z tzw. obiegu, dla własnej satysfakcji. Jak więc być intrygującą? Czy intrygująca może być każda kobieta? Czy warto zmieniać na siłę swoją osobowość, zachowanie, tylko po to, aby wzbudzić męskie zainteresowanie? Dzisiaj staramy się odpowiedzieć przynajmniej na część tych pytań.

Intrygująca za wszelką cenę?

Czasopisma dla kobiet serwują nam setki porad odnośnie do tego, jak stać się intrygującą. Możemy przeczytać tam, że warto bywać w modnych miejscach, modnie się ubierać, wzbudzać zazdrość mężczyzny poprzez spotkania z innymi przedstawicielami płci brzydszej, mieć fascynujące, czasami bardzo drogie hobby. Jednak nie tędy droga – w naturze każdej kobiety wcale nie leży takie właśnie zachowanie, nie warto więc w imię zostania fascynującą kobietą wprowadzać w swoje życie zmian, które uczynią nas nieszczęśliwymi.

Jeżeli jednak chcesz intrygować, pamiętaj, że nie musisz zmieniać całego swojego dotychczasowego życia – czasami warto zmienić tylko niektóre jego aspekty.

Jak intrygować przez zachowanie i mowę ciała?

O tajemniczości i intrygującej osobowości kobiety może świadczyć zachowanie czy sposób wypowiedzi.  Pamiętaj, że Twój wizerunek kreują gesty, spojrzenia czy sposób zachowania. Chcesz sprawiać wrażenie intrygującej – rzucaj krótkie, ale wymowne, uważne spojrzenia, ogarniające dokładnie otoczenie, jednak sama nie ujawniaj od razu swoich emocji czy uczuć. Zadbaj o to, aby oprawa Twoich oczu wzbudzała zainteresowanie, zwłaszcza jeżeli nie masz naturalnie długich ciemnych rzęs. W takiej sytuacji ich staranne wytuszowanie to absolutne minimum, postaw też na elegancki makijaż oczu – pięknie podkreślone oczy wzbudzają zainteresowanie płci przeciwnej, a w połączeniu z krótkimi, tajemniczymi spojrzeniami zrobią piorunujące wrażenie.

Nie zapominaj o uśmiechu – wyrażającym Twoje emocje. Może być delikatny, zagadkowy, pełen skrytych obietnic, może wyrażać emocje i czar. Uśmiech działa jak magnes – stanowi wizytówkę danej osoby i niejednokrotnie wyzwala ciekawość innych, nie wahaj się więc wykorzystywać go, aby przyciągać jak magnes otaczających Cię mężczyzn.

jak-byc-intrygujaca1

Nie bój się wyrażania emocji za pomocą wyrazistej mimiki – kobiety o zimnej, kamiennej twarzy są o wiele mniej intrygujące niż te, które potrafią wyrażać to, co czują, inaczej niż tylko werbalnie. Każda twarz staje się piękna i fascynująca, jeżeli widać na niej żywe emocje.

Poznając nowe osoby, nie mów im od razu wszystkiego na swój temat. Podaj najważniejsze informacje, a inne pozwalaj odkrywać powoli. Nie dawaj gotowych odpowiedzi na pytania na swój temat, czasami zmuś drugą stronę do działania, zgadywania, szukania… Nic tak nie intryguje, jak samodzielne zdobywanie nowych faktów na temat osoby, którą właśnie poznaliśmy. Im dłużej jest ona zagadką, tym bardziej będzie pociągała i tym większe – i trwalsze – zrobi wrażenie.

5/5 - (2 votes)

Tagi:

  • intrygujaca
  • jak być tajemniczą
  • intrygująca osoba
  • jak być intrygującą kobietą
  • osoba intrygująca

One Response

  1. malwina 10 października 2010

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.