Jak być kreatywnym

Jak być kreatywnym?

kreatywność

Jak być kreatywnym?

Jeśli chcesz być bardziej kreatywnym, musisz wiedzieć, że wymaga to ciężkiej pracy, cierpliwości i poświęcenia.

Zatem jeśli jesteś wyjątkowo leniwym osobnikiem – nie zabieraj się za to. Zostań w domu i daj sobie z tym spokój.

Porady, jak być kreatywnym

 1. Dobre chęci to podstawa, jednakże są one jedynie cząstką pewnej spójnej całości, która pomoże Ci stać się kreatywnym.
 2. Wymyślaj nowe rzeczy. Dla niektórych może wyda się to niesamowicie skomplikowane, jednakże nie przejmujcie się tym tylko próbujcie. Ważną kwestią jest to aby przestać myśleć szablonowo. Wiem, że w obecnie ciężko jest wyjść poza wyznaczone ramy, albowiem obecny system szkolnictwa wpaja młodym ludziom postępowanie wg konkretnego wzorca. Jeśli chcecie być kreatywni musicie zacząć myśleć samodzielnie.
 3. Zacznij czytać książki. Czytanie nie tylko wzbogaca słownictwo ale przede wszystkim rozwija wyobraźnię, która jest niezbędna w byciu kreatywnym. Książki kryminalne, przygodowe, romanse czy science-fiction. Nieważne co czytasz, istotne jest to, że każdy z tych gatunków pozwala Ci wyjść poza standardy myślenia. Czytanie sprawia, że Twój mózg zaczyna pracować, zatem czego chcieć więcej?
 4. Postępuj spontanicznie! Nie możesz całymi dniami siedzieć przed telewizorem i myśleć, że kreatywność sama przyjdzie. Rób coś! Zapisz się na zapasy, idź do opery lub naucz się języka migowego. Nie możesz pozwolić sobie na to, żeby zabiła Cię nuda. Pamiętaj, że kiedy coś robisz – rozwijasz się, a przecież o to głównie chodzi w byciu kreatywnym. Musisz cały czas poruszać się do przodu, ponieważ stojąc w miejscu tak naprawdę się uwsteczniasz.
 5. Musisz pracować nad rozwojem swojej kreatywności, ponieważ powodzenie i sukces w osiągnięciu celu zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Przedstawię Ci teraz kilka ćwiczeń, które pomogą Ci rozwijać kreatywność i wyjść poza granicę konwencjonalnego rozumowania.
  • Rozbujaj swoją wyobraźnię i wymyśl jakąś historię. Im bardziej surrealistyczna tym lepiej. Pamiętaj, że nie chodzi o to aby była zbliżona do prawdy. najważniejsze jest to aby rozwijać wyobraźnie i niekonwencjonalne myślenie. Możesz zacząć od dwóch słów których ma dotyczyć dana opowieść np. teczka i drapieżnik.
  • Gra w skojarzenia również rozwija wyobraźnię, zatem jeśli znajdujesz się w towarzystwie – zagrajcie razem to świetna zabawa.
  • Rysowanie jest jedną z dziedzin, które bardzo rozwijają wyobraźnię i kreatywność. Weź kartkę i narysuj figurę geometryczną – nic skomplikowanego, może tu być kwadrat, koło, trójkąt, cokolwiek. Teraz innym długopisem stwórz rysunek, w którym będą zawarte narysowane figury. Nie możesz rysować nic w środku figur ani ich kolorować.
3/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.