Jak być samcem alfa?

Chcesz stać się samcem alfa? A może już nim jesteś? W tym artykule pokażę wam najistotniejsze cechy dla każdego samca alfa.

Przeczytaj go uważnie i zastanów się czy spełniasz każdy punkt, ponadto możesz posłużyć się skalą od 0 – 5, gdzie oczywiście 0 będzie oznaczało, że daleko Ci do tej cechy, 5 natomiast oznacza, że takie zachowanie nie jest Ci obce.

samiec alfa

Wskazówki, jak być samcem alfa

 1. Pewność siebie jest podstawą nie tylko flirtu, ale i ogólnie dobrego samopoczucia. Musisz ją okazywać nie tylko poprzez sposób bycia, powinna być również widoczna patrząc na Twój ubiór i słuchając Cię podczas rozmowy. Pamiętaj, że jeśli jesteś nieśmiały lub zakompleksiony, nie ukryjesz tego. Możesz starać się być bardziej pewny siebie, jednakże w sytuacji kiedy będziesz musiał spojrzeć kobiecie głęboko w oczy lub porozmawiać na intymne tematy – będziesz czuł się skrępowany. Pamiętaj, że kobieta zawsze wyczuje Twoje zdenerwowanie, zatem jeśli chcesz być naturalnie pewny siebie, musisz pozbyć się wszelkich kompleksów i uprzedzeń.
 2. Komunikatywność jest bardzo ważną cechą, która ułatwia nawiązywanie kontaktów. Osoby otwarte potrafią odnaleźć się w grupie, ponadto dobrze czują się w towarzystwie innych. Osoby towarzyskie są bardziej lubiane i akceptowane przez otoczenie, zatem warto być otwartym na innych ludzi. Ponadto bardzo  ważną cechą jest przebojowość. Samiec alfa musi przewodzić grupie, zatem jeśli znajdujesz się w towarzystwie, Twoi znajomi muszą widzieć w Tobie przewodnika, mentora.
 3. Staraj się być godnym zaufania. Jest to bardzo istotne dla kobiet. Mężczyzna, któremu można zaufać skupia wokół siebie znajomych, którzy wiedzą, że mogą mu powierzyć tajemnicę. Aby stać się człowiekiem godnym zaufania musisz zadbać o to aby inni postrzegali Cię jako dobrego rozmówcę i powiernika. Pamiętaj aby nie plotkować, ponieważ takie zachowanie nie wzbudza zaufania.
 4. Samokrytyka jest kolejną istotną cecha samca alfa. Nie chodzi o to abyś cały czas śmiał się z siebie i zauważał jedynie swoje potknięcia. Nie. Z drugiej strony nie możesz być tak pewny siebie, że będziesz postrzegany jako zadufany dupek. We wszystkim należy znaleźć złoty środek, zatem miej dystans do siebie. Staraj się czasami spojrzeć na siebie z innej perspektywy.
 5. Wyznacz sobie cel i go realizuj. Samiec alfa wie, czego chce od życia i zmierza ku temu. Jest ambitny i świadomy tego, że jeśli coś zaplanuje to dojdzie do tego. Każdy powinien  znaleźć sobie w życiu cel i realizować go. Najlepsze w tym wszystkim jest pokonywanie trudności w drodze do upragnionego celu. Ponadto umiesz wysłuchać rad i opinii innych, jednak dobrze wiesz, że zrobisz tak jak będziesz chciał, ponieważ sam ponosisz odpowiedzialność za swoje decyzje.
 6. Charakterystyczną cechą samca alfa jest troskliwość. Zdajesz sobie sprawę z tego, że to Ty trzymasz władzę, a jednocześnie potrafisz troszczyć się o słabszych, pod warunkiem, że nie zaszkodzi to większości lub grupie do której należysz.
 7. Nie dołuj innych. Prawdziwy samiec alfa nie stosuje takich chwytów. Nie dość, że psujesz humor swemu rozmówcy i ściągasz go w dół to jeszcze próbujesz na tym skorzystać podnosząc swoje ego. Nie możesz tak robić oraz unikaj jak ognia osób, od których wyczuwasz chęć podniesienia swojej samooceny czyimś kosztem.
 8. Sam układasz sobie życie. To od Ciebie zależy jak je przeżyjesz i co będziesz robił aby być szczęśliwym. Może to być codziennie inna kobieta lub jedna stała partnerka. To jak żyjesz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Najważniejsze jest to abyś czuł się w pełni szczęśliwy i zadowolony z tego co robisz.
 9. Samiec alfa odznacza się szacunkiem do samego siebie. Zasada jest prosta – Jeśli chcesz aby inni Cię szanowali, musisz szanować samego siebie.  Jeśli kobieta po raz czwarty przekłada umówione spotkanie – odpuść. Szanuj swój czas i nie pozwól aby inni Cię wykorzystywali. Jeśli jesteś z kobietą to dajesz jej to czego oczekuje, jednocześnie liczysz na to, że Ty również coś otrzymasz. Na tej zasadzie działa również szacunek, mianowicie szanując kogoś przegniesz być szanowany.
 10. Dominacja jest niezbędnym atrybutem samca alfa. Pamiętaj, że kobieta z którą jesteś musi wiedzieć, że jesteś prawdziwym mężczyzną. Musi wiedzieć, że ma w Tobie oparcie i że może na tobie polegać.
 11. Aby stać się samcem alfa, musisz dawać innym odczuć, że jesteś odważny. Nie możesz chować głowy w piach. Musisz umieć rozwiązywać problemy zarówno na płaszczyźnie umysłowej jak i fizycznej. Jeśli Twoja kobieta zostanie zaatakowana musisz umieć ją obronić. Najważniejsze jest to aby czuła się przy Tobie bezpiecznie.
3.4/5 - (5 votes)

One Response

 1. WielkiR 13 maja 2014

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.