Jak poprosić dziewczynę o chodzenie?

Rozpoczęcie nowego związku to poważna decyzja, która nie zawsze przychodzi łatwo, nawet kiedy ma się kilkanaście lat, całe życie przed sobą i tak naprawdę nie poznaje się partnerów, z którymi jest się potem do grobowej deski.

Pierwsze związki często są przelotne, niemniej jednak z reguły bardzo się w nie angażujemy i chcemy, aby wiązały się z nimi jak najpiękniejsze emocje i wspomnienia. Dylematów związanych z rozpoczęciem nowego związku jest wiele – dzisiaj radzimy, jak poprosić dziewczynę o chodzenie.

chodzenie

Najpierw rusz głową…

To, w jaki sposób powinieneś zadać dziewczynie, która Ci się podoba, pytanie o to, czy zechce z Tobą być, zależy od wielu czynników.

Po pierwsze musisz zastanowić się, jak do tej pory wyglądały  wasze relacje, na ile dobrze się znacie i na co możesz sobie pozwolić w rozmowie z nią. Przemyśl, czy może się spodziewać Twojego pytania, jaka może być jej ewentualna reakcja, czy możesz liczyć na odwzajemnienie jej uczuć.

Jeżeli nie, jeżeli czujesz, że jesteś tylko jej kolegą, poczekaj jeszcze jakiś czas – może uda Ci się zacieśnić wasze relacje i sprawić, że zagościsz w jej sercu. Dawaj jej cały czas do zrozumienia, że Ci na niej zależy, i obserwuj jej reakcję. Proponuj częstsze spotkania, wspólne wyjścia na imprezy itp. Jeżeli dziewczyna będzie chętnie z Tobą wychodziła – możesz przypuszczać, że masz u niej szanse. Unikniesz dzięki także temu głupiej sytuacji, kiedy ukochana odmówi i nie zechce zostać Twoją dziewczyną.

…a potem działaj!

Jeżeli postanowisz, że to jest ten moment i że chcesz wyznać dziewczynie miłość i poprosić ją o chodzenie, zadbaj o odpowiednią oprawę. Zaproś ją na spacer, kolację, do kina, podaruj kwiaty, spróbuj złapać za rękę – to będzie bardzo wymowne. Jeżeli ma między wami zaiskrzyć, dziewczyna na pewno nie cofnie ręki! Gesty mówią czasami więcej niż słowa, więc śmiało możesz zdecydować się na taki właśnie krok.

Ale możesz też po prostu powiedzieć dziewczynie, że bardzo ci się podoba, że jest jedną z najładniejszych i najfajniejszych kobiet, jakie znasz, a potem dodać, że chciałbyś z nią chodzić. Nie bądź jednak nachalny, daj dziewczynie czas, z drugiej strony nie zwlekaj zbyt długo – wyczuj odpowiedni moment i działaj. Powodzenia!

4.8/5 - (14 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.