Jak składać świąteczne życzenia?

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy nie tylko spotykamy się z najbliższymi przy wigilijnym stole, ale także składamy życzenia ważnym dla nas osobom, które niejednokrotnie znajdują się bardzo daleko i z którymi nie będzie nam dane spotkać się osobiście.

Jest to wyrazem naszej pamięci o tych osobach, naszego szacunku dla nich, stanowi także świetną okazję do tego, aby odnowić dawne znajomości, które – wydawać by się mogło – odeszły już w niepamięć.

Jaką formę składania życzeń świątecznych wybrać?

Form wysyłania życzeń świątecznych jest wiele. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze z nich wraz z najważniejszymi zasadami, o których należy pamiętać w czasie ich wysyłania.

Tradycyjne kartki świąteczne

kartka świąteczna

Wielu spośród nas wysyła bliskim osobom znajdującym się daleko świąteczne kartki – zwyczaj ich wysyłania w dobie SMS-ów czy wiadomości e-mail ciągle jeszcze jest popularny, chociaż z roku na rok na ten krok decyduje się coraz mniej osób. Najlepiej kartki wysyłać odpowiednio wcześnie – przynajmniej dwa tygodnie przed świętami, gdyż dzięki temu zyskamy gwarancję, że dotrą na czas.

SMS-y i e-maile

Wspomniane SMS-y czy e-maile są coraz bardziej popularne, chociaż trzeba je uznać za mniej elegancką formę składania życzeń. Warto zawrzeć w nich własne ciepłe słowa, które kierujemy dla danej osoby – przesyłanie otrzymanej od kogoś wiadomości SMS, często bez zmiany znajdującego się pod treścią życzeń imienia, zdarza się nagminnie i nie świadczy zbyt dobrze o szczerości naszych intencji. Zwróćmy więc baczną uwagę na ten z pozoru nieistotny szczegół, a na pewno dobrze na tym wyjdziemy.

Życzenia dla osoby szanowanej

Na pewno nie można się zdecydować na SMS, gdy chcemy złożyć życzenia osobie szczególnie ważnej lub szanowanej – zasługuje ona na telefon, na który najlepiej zdecydować się w przeddzień Wigilii lub w samą Wigilię przed południem.

Ciekawe i oryginalne życzenia na Boże Narodzenie znajdziesz tutaj -> życzenia bożonarodzeniowe. 

3.7/5 - (3 votes)

2 komentarze

  1. urszula 20 grudnia 2013
  2. urszula 20 grudnia 2013

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.