Jak przedłużyć żywot świątecznego drzewka?

Jeżeli chcemy, aby nasza żywa świąteczna choinka przetrwała w świetnym stanie Święta i cieszyła nas pięknym wyglądem jeszcze długi czas po Bożym Narodzeniu, powinniśmy zadbać o nią już w momencie przyniesienia jej do domu.

Na co warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy poniżej.

 

Jak przedłużyć żywot świątecznego drzewka? – wskazówki

1. Stojak na choinkę. Powinien posiadać zbiornik z wodą – najlepiej z dodatkiem odżywki do ciętych kwiatów, dzięki której nasze drzewko dłużej zachowa zielny kolor i będzie gubiło mniej igieł.

2. Miejsce, gdzie będzie stało drzewko. Żywe choinki nie lubią wysokiej temperatury, mocnego światła i przeciągów, dlatego warto wybierać miejsce z dala zarówno od kaloryfera, jak i od okna.

3. Codzienna pielęgnacja. Dobrze jest codziennie spryskiwać gałązki drzewka wodą, najlepiej zimną, a także starać się o wyższą wilgotność powietrza w pomieszczeniu, np. poprzez postawienie miski z wodą pod kaloryferem lub położenie na nim wilgotnych ręczników.

4. Odpowiednie światełka. Nasze drzewko zachowa piękny wygląd na dłużej, jeżeli zamiast dużych światełek zdecydujemy się na oświetlenie typu LED, dodatkowo energooszczędne.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.