Jak przeżyć rodzinne święta?

Święta to cudowny, magiczny czas, którego każdy z nas oczekuje z niecierpliwością – chcemy przecież dostać dużą dawkę tego, czego może brakować nam na co dzień – ciepła, miłości, poczucia bliskości tych, na których najbardziej nam zależy.

Jak sprawić, aby i tegoroczne święta były niezwykłe, udane, a przede wszystkim rodzinne?

 

Wskazówki, jak przeżyć rodzinne święta

Przede wszystkim nie musimy starać się o to, aby wszystko było idealnie dopięte na ostatni guzik, gdyż w ten sposób możemy zapomnieć o spontaniczności – jednym z największych źródeł codziennej radości. 

Skupmy się na tym, co dzieje się w danej chwili, odsuwając problemy i kłopoty na czas po świętach.

Cieszmy się małymi ulotnymi chwilami, takimi jak  spotkanie z najbliższymi, czasami dawno nie widzianymi,wyjątkowym zapachem choinki czy świątecznych potraw, pięknymi kolędami, zarówno tymi słuchanymi w radiu, jak i śpiewanymi wspólnie przy stole.

Przywołujmy wspomnienia z dzieciństwa związane ze świętami – wtedy inaczej odczuwało się ich magię, wyjątkowość, sprawiały, że czuliśmy się wyjątkowo szczęśliwi – warto to powtórzyć!

Spędzajmy dużo czasu z rodziną – wyjdźmy na wspólny spacer, śpiewajmy kolędy, nawet jeżeli nie mamy ku temu szczególnego talentu, wyłączmy telewizor i rozmawiajmy – dzięki temu poczujemy, że naprawdę jesteśmy dla siebie najważniejsi.

rodzina-boze-narodzenie

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.