Jak nie przytyć w święta?

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy czasami mimowolnie zdarza się nam zjeść stanowczo za dużo, a w konsekwencji przybywa nam zbędnych kilogramów.

Nie jest to pożądane, zwłaszcza jeżeli chcemy zmieścić się w zakupioną jeszcze przed świętami sylwestrową kreację.

Jak więc bezkarnie biesiadować przy świątecznym stole i nie przytyć? Podpowiadamy poniżej!

Jak nie przytyć w święta? – wskazówki

  • Warto zadbać o to, aby dania były „odchudzone” – smażoną rybę jedzmy bez skórki lub zastąpmy ją taką w galarecie, wybierajmy chude mięso zamiast tłustego jako dodatek do potraw, zrezygnujmy z zasmażki z tłuszczem, wybierzmy mąkę razową lub gryczaną do przygotowania ciasta na pierogi, odgrzewajmy potrawy w piekarniku lub mikrofalówce, rezygnujmy natomiast z odgrzewania ich na patelni.
  • Warto unikać całodniowego przesiadywania przy świątecznym stole. Jeżeli już do niego zasiadamy, starajmy się raczej rozmawiać niż jeść, nie próbujmy wszystkich potraw na raz, nie nakładajmy sobie też bardzo dużych porcji. Przed posiłkiem wypijmy szklankę wody gazowanej – szybciej poczujemy się syci. Po głównym posiłku wstańmy od stołu – w ten sposób unikniemy podjadania.
  • Nie powinno się jeść niczego na siłę, nawet tylko po to, aby sprawić przyjemność gospodarzowi – przejadanie się jest największym wrogiem naszej szczupłej sylwetki.
  • Ze zjedzeniem deseru warto poczekać – po pierwsze organizmowi przyda się odpoczynek po obiedzie, po drugie – ciasta i inne słodycze najszybciej się odkładają.
  • Nie należy też przesadzać z alkoholem – z reguły to on zostaje spalony jako pierwszy, natomiast pozostałe zjedzone produkty wędrują do magazynów naszego organizmu. Najbezpieczniej zdecydować się na wytrawne wino, ze względu na zawarte w nim flawonoidy, korzystnie wpływające na pracę serca.
  • Pomocne dla sylwetki jest także wysypianie się  – jeżeli jesteśmy wypoczęci, nasz organizm wydziela mniej greliny, czyli odpowiedzialnego za uczucie głodu hormonu.
Przestrzeganie powyższych zasad pozwala na zdrowe przeżycie świąt i dobre samopoczucie, a także zapobiega poświątecznym problemom z żołądkiem.
Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.