Jak posługiwać się eyelinerem?

Największą zaletą eyelinera jest fakt, że nawet z najmniejszych oczu potrafi zrobić duże i niezwykle wyraziste. Jednak, aby ten zabieg osiągnąć, konieczne jest prawidłowe posługiwanie się nim. Zapewne nie jest Twoim zamiarem uzyskanie przesadności w makijażu, dlatego dowiedz się, co można zrobić przy użyciu eyelinera.

Nakładanie

Specjaliści w dziedzinie kosmetologii zalecają nakładanie eyelinera jednym sprawnym pociągnięciem od wewnętrznego kącika oczu w kierunku zewnętrznym, tuż nad linią rzęs. Aby tak uczynić potrzebna jest wprawa, a więc i doświadczenie, którego niestety brak u amatora kresek. Tylko sprawność i fachowość sprawi, że kreski nie będą za grube lub nierówne.

Inny sposób nakładania eyelinera zakłada malowanie kreski od połowy powieki w kierunku zewnętrznym oka i domalowanie linii od wewnętrznego kącika do środkowej części oka. Jest to znacznie łatwiejsze niż jedno pociągnięcie, ale to nie oznacza, że nie potrzeba także wprawy w malowaniu.

W przypadku, gdy nigdy wcześniej nie miałaś styczności z eyelinerem, wówczas zastosuj wskazówki dla początkujących. Zacznij malować górną powiekę. Na czystą powiekę nanieś kosmetyk w formie pojedynczych kropeczek, które będą znajdowały się na wysokości rzęs. W ten sposób zyskasz wrażenie, że Twoje rzęsy są naturalnie grube od nasady. A potem tylko wytuszuj rzęsy.

Makijaż na wieczór

Makijaż wieczorny opiera się głównie na naturalności, zatem namaluj kreski tak, aby nie były zbyt widoczne. Jeśli masz jasne włosy, dodatkowo możesz pokusić się o brązowy eyeliner.

Najpierw przytrzymaj górną powiekę palcem w taki sposób, aby była napięta. Następnie narysuj kreskę od wewnątrz w kierunku zewnętrznym. Możesz to zrobić przy użyciu kredki do oczu albo pędzelka do eyelinera. W celu uzyskania jeszcze lepszego rezultatu, przy zewnętrznej części powieki narysuj grubszą kreskę.

A może makijaż w stylu „znaczka Nike”?  Narysuj kreskę wąską w wewnętrznych kącikach, która staje się grubsza na środku, a cieńsza i nieco podniesiona do góry w zewnętrznej części.

Kiedy kreska jest już gotowa, popraw ją na gotowo eyelinerem. Jeśli trzęsą Ci się ręce, podeprzyj je na stole.

Na dolnej powiece również musisz namalować kreskę. W tym celu zastosuj pędzelek do cieni, którym narysujesz linię rzęs od zewnętrznej części oka do wewnątrz. Jeśli masz szeroko rozstawione oczy, wówczas linia niech ogranicza się jedynie do jej środkowej części. Na końcu lekko ją rozetrzyj, aby nabrała naturalności.

Smoky eye

Efekt przydymionego oka uzyskuje się przy pomocy makijażu w stylu smoky eye. To klasyczny i jednocześnie ponadczasowy make’up, który nadal króluje na światowych wybiegach. Aby wyglądał zjawiskowo, potrzebujesz odpowiedniej mieszanki. Warto pamiętać, że przy tak mocnym makijażu, reszta twarzy musi wyglądać na jasną i naturalną. W robieniu makijażu ważny jest umiar.

Przytrzymaj powiekę, aby była napięta. Eyelinerem narysuj kreskę od wewnętrznego kącika, w kierunku zewnętrznym, tuż nad linią rzęs. Zadbaj o to, aby kreska była grubsza na środku oka niż w jego kącikach. Przydatny będzie Ci wacik kosmetyczny do roztarcia eyelinera. Możesz to zrobić również palcem.

Następnie zamocz pędzelek w najciemniejszym cieniu, zazwyczaj czarny albo ciemno szarym, nałóż go nad kreską. Połączenie eyelinera i ciemnego cienia to gwarancja udanego smoky eye.  W dalszej kolejności wymieszaj dokładnie cienie. Aby uzyskać efekt przydymionego oka, najciemniejszy kolor musi znajdować się tuż przy rzęsach, a potem zastosować zasadę cieniowania kolorów, gdzie efektem końcowym będzie nakładanie niemal przezroczystego kosmetyku na końcu powieki.

Pogrubione oczy

Świetnym pomysłem na wieczorny makijaż jest mocno pogrubione oko. Będziesz potrzebowała eyelinera w kolorze innym niż czarny. Równie dobrze możesz użyć tradycyjnego eyelinera albo nałożyć cień do powiek ukośnym pędzelkiem do makijażu. Aby uzyskać oczekiwany efekty, kosmetyk musisz nakładać zdecydowanym ruchem pędzla. Znowu przytrzymujesz górną powiekę, aby była napięta, następnie rysujesz kreskę eyelinerem od środka oka w kierunku zewnętrznym.

Drugą kreskę malujesz od wewnętrznego kącika do środka oka w ten sposób, aby obie linie zetknęły się ze sobą. Kreska od środka na zewnątrz musi być grubsza niż ta biegnąca do wewnątrz.

Kocie oczy

Idealną propozycją na imprezowy makijaż to „kocie oczy”. Przytrzymaj powiekę, aby była napięta. Narysuj kreskę jak najbliżej rzęs, następnie nałóż eyeliner od jednego kącika do drugiego, przy czy przy zewnętrznym unieś kreskę lekko do góry, aby znajdowała się wyżej niż linia rzęs.

Dolną powiekę przytrzymaj i na jej wewnętrznej stronie narysuj kreskę, ale od zewnątrz do ¾ powieki. Jeśli zebrały Ci się łzy, osusz je i dorysuj kreskę w wewnętrznym kąciku.

Wersja delikatniejsza kocich oczu zakłada roztarcie brązowego lub szarego cienia do powiek poniżej linii rzęs.

 

 

 

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.