Jak oczyszczać skórę wrażliwą?

twarz

Jak oczyszczać skórę wrażliwą?

Wszystkie posiadaczki wrażliwej skóry doskonale zdają sobie sprawę, że trzeba o nią specjalnie się troszczyć, bo tylko wtedy nie będzie sprawiać kłopotów. A kluczowym elementem jej pielęgnacji jest oczywiście demakijaż.

Każda kobieta mająca wrażliwą skórę wie, jak bardzo jest ona uciążliwa. Każda zmiana temperatury wywołuje podrażnienia, podobnie jest z promieniowaniem UV, chlorowaną wodą, zanieczyszczonym powietrzem czy nieodpowiednimi kosmetykami do pielęgnacji cery. Wtedy staje się czerwona, ściągnięta, swędząca i strasznie piecze. Dlatego skórę wrażliwą trzeba otoczyć specjalną opiekę, w której stawia się przede wszystkim na oczyszczenie i nawilżenie.

Oczyszczanie krok po kroku

Najpierw rozejrzyj się za odpowiednimi kosmetykami do demakijażu. Odstaw na bok wysuszające mydło, a sięgnij po płyn micelarny albo mleczko do demakijażu. To właśnie te preparaty najlepiej pielęgnują wrażliwą cerę. Zwróć uwagę, aby były to kosmetyki hipoalergiczne, czyli takie, które nie będą zawierały substancji wywołujących reakcje alergiczne. Muszą chronić barierę lipidową naskórka oraz łagodzić podrażnienia. Dlatego takich kosmetyków szukaj w aptece (dermokosmetyki), a nie w drogerii.

Demakijaż skóry rób delikatnie, bez pocierania skóry – może to wywołać podrażnienia. Najlepiej jest nie spłukiwać twarzy wodą, a jeśli z jakiś przyczyn jest to niemożliwe, to chociaż unikajmy tej płynącej w kranie. Najlepsza będzie woda mineralna z butelki albo letnia przegotowana. I oczywiście łagodny żel do mycia twarzy. Po umyciu nie wycieraj buzi ręcznikiem, tylko delikatnie ją osuszaj, przykładając go do twarzy.

Nie zwlekaj do wieczora ze zmyciem makijażu. Wrażliwa cera tego nie lubi, ona potrzebuje ulgi. A ukojenie znajduje właśnie w dokładnym oczyszczeniu twarzy i nałożenia łagodzącego kremu nawilżającego.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.