Jak kręcić hula hop?

Kręcenie hula hop to świetny sposób na poprawę sylwetki, a także kondycji. Warto znaleźć nieco czasu na tę aktywność fizyczną, gdyż nie wymaga od nas wielu umiejętności, nie jest też kosztowna, a efekty, jeżeli będziemy ćwiczyć regularnie i wytrwale, przerosną nasze najśmielsze oczekiwania – dzięki kręceniu hula hop można wyrobić sobie piękną talię osy, wysmuklić biodra, wzmocnić nogi… do dzieła więc.

Jeżeli nigdy wcześniej nie kręciłaś hula hop, przeczytaj poniższą poradę i obejrzyj dołączone filmiki – na pewno znajdziesz tu wiele cennych wskazówek dotyczących tego, jak wybrać hula hop dla siebie i jak ćwiczyć najefektywniej.

Wybór odpowiedniego hula hop

Hula hop, aby rzeźbiło sylwetkę i pomagało spalać zbędne kilogramy, przede wszystkim musi być ciężkie. Jeżeli masz zwykłe, lekkie, znane z czasów dziecięcych zabaw hula hop, wsyp do niego nieco ryżu, kaszy lub piasku – dzięki temu zwiększysz jego masę, a zarazem efektywność ćwiczeń. Warunek jest jeden – musi to być hula hop o maksymalnie dużej średnicy.

Większe efekty możesz zyskać, jeżeli zaopatrzysz się w hula hop z masażerem, czyli z tzw. wypustkami, które jest ciężkie, wymaga od nas nieco więcej wysiłku i na początku może powodować siniaki… Dlatego zaczynając przygodę z takim hula hop, kręć kilka minut dziennie i stopniowo wydłużaj czas kręcenia. Tylko dzięki takiemu postępowaniu przyzwyczaisz ciało i skórę do masy koła i zminimalizujesz możliwe początkowe „skutki uboczne”.

Jak kręcić hula hop? 

Z hula hop możesz ćwiczyć wszędzie – i to jest świetne. Zarówno przed telewizorem, słuchając muzyki, jak i na świeżym powietrzu. Duże hula hop z masażerami są składane, więc możesz je zabrać ze sobą właściwie wszędzie – to kolejna ich zaleta.

Kręć dwa razy dziennie po około 20 minut, stosuj właściwą dietę, a pierwszych efektów możesz spodziewać się już po kilku treningach.

Początkowo problemy może sprawiać utrzymanie koła na wysokości bioder czy talii. Nie zniechęcaj się jednak – każdy przechodził przez ten etap, warto więc zacisnąć zęby i za każdym razem, kiedy koło spada, podnosić je i podjąć kolejną próbę. Sporo wątpliwości pomogą Ci rozjaśnić poniższe filmiki – zapraszamy do ich obejrzenia!

Hula hop dla początkujących – video porady

W części pierwszej są same podstawy, czyli wszystko o kółkach i samym kręceniu :)

 

W drugiej części dowiesz się, jak zakręcić kółkiem w talii w  obie strony i na biodrach oraz co robić, gdy kółko zaczyna nam spadać.

4.7/5 - (3 votes)

Tagi:

  • jak kręcić hula hop
  • jak krecic hulahop
  • jak nauczyć się kręcić hula hop
  • jak kręcić hula hop instrukcja

2 komentarze

  1. Justyna 22 stycznia 2014
  2. Justyna 22 stycznia 2014

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.