Naturalne środki przeciwbólowe eliminujące bóle wszelkiego pochodzenia

Ból jest doświadczeniem zmysłowym i emocjonalnym, subiektywnym i nieprzyjemnym. Doświadczają go wszystkie istoty żyjące, gdyż jest to funkcja ośrodkowego układu nerwowego. Związany jest głównie ze zmianami chorobowymi w tkankach.

Natura oferuje nam środki, które pomagają złagodzić ból, a także eliminują problemy w organizmie, które są z nim związane. Naturalnymi lekami przeciwbólowymi są zioła i żywność, które pomagają przeciwdziałać bólowi i działają jak środek uspokajający. Jednak jeśli po zastosowaniu w praktyce tych naturalnych metod nadal cierpisz z powodu, powinieneś udać się do lekarza, by wykluczyć bardziej poważne problemy.

Naturalne leki przeciwbólowe to między innym:

Oliwa z oliwek

Zawiera substancję o nazwie Oleocanthal, która ma działanie podobne do ibuprofenu. Do łagodzenia bólu zaleca się stosować oliwę z oliwek zimnotłoczoną, gdyż zachowuje ona większość ilość i lepszą jakość składników odżywczych.

Imbir

Korzeń imbiru łagodzi bóle mięśni po nadmiernym wysiłku fizycznym ze względu na swoje właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Kurkuma

Roślina ta już w starożytności była stosowana do zmniejszania bólu, ma bowiem silne właściwości polegające na blokowaniu odczuwania bólu.

Czosnek

Roślina ta zawiera substancję chemiczną o nazwie kapsaicyna, która ma zdolność neutralizowania bólu. Służy również do zmniejszania bólu spowodowanego przez zapalenie stawów.

Tran

Jest bogatym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3. Z tego powodu jest silnym środkiem przeciwbólowym, który pomaga ograniczyć wytwarzanie substancji powodujących ból. Codzienne spożywanie tranu może też m.in. zmniejszyć skutk choroby Leśniowskiego-Crohna.

Jeśli jednak ból nadal się utrzymuje, należy zasięgnąć opinii lekarza.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.