Zobacz, czym jest „Punkt długowieczności” i jak go wykorzystać

„Punkt długowieczności”, „Zu San Li”, pochodzi z japońskich legend, które mówią, jak człowiek może skorzystać na zastosowaniu tej techniki – żyć setki lat dzięki codziennemu masowaniu tego punktu. Masaż ten jest uważany za jedną z najstarszych metod medycyny orientalnej i dorobek tamtejszej kultury.

Według medycyny orientalnej, korpus człowieka składa się z 365 punktów przecinanych przez 12 południków, a one odnoszą się do liczby dni i miesięcy w roku. W Chinach punkt ten zwany jest „Punktem długowieczności”, w Japonii – „Punktem setek chorób”, ale niezależnie od tego, jak go nazywamy, codzienne masowanie tego miejsca pomoże leczyć dolegliwości i zapobiec starzeniu.

Stosując technikę akupresury, można odtworzyć niektóre kanały i konkretne południki, które związane są z różnymi narządami i można leczyć choroby, które atakują konkretne części ciała. W medycynie chińskiej ciało uważane jest za system energetyczny, w którym przepływ energii może być zwiększony przez masaż, by uzyskać wyniki w poszczególnych funkcjach organizmu.

We wszystkim tym chodzi o to, by znaleźć punkt tuż poniżej rzepki na obu nogach. Należy objąć kolano trzymając dłoń po tej samej stronie i znaleźć małą szczelinę między kośćmi pod podstawą małego palca. Masaż należy wykonywać rano i przed obiadem.

Przy długotrwałym stosowaniu można uzyskać następujące korzyści:

– regulacja ciśnienia krwi,
– wyrównanie poziomu glukozy,
– normalizacja wydzielania insuliny,
– ulga w stanach zapalnych,
– wzmocnienie układu odpornościowego,
– poprawa procesów trawiennych,
– wyeliminowanie następstw udaru,
– poprawa nastroju,
– złagodzenie stresu,
– leczenie impotencji seksualnej,
– lepsze działanie żołądka.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.