Jak zrobić nalewkę z bursztynu?

bursztyn

Jak zrobić nalewkę z bursztynu?

Mimo iż współczesna medycyna ma do bursztynu jako do środka leczniczego raczej negatywne nastawienie, gdyż opiera się przede wszystkim na jego analizie chemicznej, zgodnie z którą w jego składzie poza węglem, wodorem, tlenem i terpentyną nie ma niczego nadzwyczajnego, to jednak zwolennicy bursztynu wierzą w jego leczniczą moc.

Uważają bowiem, że analiza nie potrafi w związku chemicznym dostrzec tego wszystkiego, co w nim tak naprawdę nieuchwytne. Sprawia to, że kuracje bursztynowe są do dzisiaj stosowane, w dodatku z powodzeniem.

Właściwości bursztynu

bursztynyBursztyn, mający niewątpliwe właściwości bakteriobójcze i neutralizujące jady wirusowe, pomaga w leczeniu niektórych chorób, np. grypy, zapalenia oskrzeli, dychawicy oskrzelowej, chorób tarczycy.

Kuracja bursztynowa polega na tym, że codziennie rano wypija się szklankę herbaty, do której wlewa się trzy krople nalewki bursztynowej. Ulgę np. przy niedomogach serca, bólach głowy, przynosi nacieranie bolących miejsc watą nasączoną nalewką, a w razie jej braku – zwyczajnym kawałkiem bursztynu.

Nalewka z bursztynu

Nalewkę sporządza się następująco: 50 g kawałków bursztynu wypłukać w letniej wodzie i wsypać do butelki o pojemności 0,751, zalać czystym spirytusem (nigdy denaturatem). Po 10 dniach nalewka jest gotowa. Nie trzeba jej przecedzać, ani przelewać do innej butelki. Bursztyn w spirytusie nie rozpuszcza się, tylko wydziela mikroskopijne cząsteczki, które zabarwiają spirytus na złoty kolor. Po zużyciu nalewki można kawałki bursztynu pokruszyć młotkiem i ponownie zalać spirytusem (do trzeciego zalewania już się bursztyn nie nadaje).

Na organizm korzystnie wpływa także kontakt ciała z bursztynem. Stąd właśnie kobiety, które cierpią z powodu chorób tarczycy, noszą bursztynowe naszyjniki. Powinny one mieć ogniwa o wielobocznych kształtach, bo kuliste, gładkie nie załamują promieni słonecznych, które mają być przez skórę kierowane do wnętrza ustroju. Jeżeli więc wierzysz w cudowne, lecznicze działanie bursztynów, miej je zawsze przy sobie. Kto wie, może naprawdę chronią przed niektórymi chorobami?

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.