Naciśnij te punkty, by wyeliminować ból i chroniczny stres

Na przestrzeni wieków opracowano wiele metod eliminowania bólu. Ostatnio te metody poszły w niepamięć, ze względu na powszechność i skuteczność medykamentów, ale warto je przypomnieć i z nich korzystać. 

Przez wieki ból zmniejszano na przykład za pomocą ziół, odpowiednich ćwiczeń, masaży czy nakłuwania. Metody te mają ta przewagę nad lekami, że nie wywołują skutków ubocznych czy innych chorób, jak ma to miejsce w przypadku farmaceutyków. Dlatego osoby źle znoszące wszelkie chemiczne środki, mogą złagodzić swój ból i stres za pomocą refleksologii.

Refleksologia twarzy

Jest to sposób na zmniejszenie dolegliwości w organizmie, ponieważ każdy punkt na powierzchni twarzy równa się narządowi organizmu. Przez nacisk w różnych miejscach można więc złagodzić ból. Refleksologia wykorzystuje połączenia między zakończeniami nerwowymi, co wywołuje lustrzaną reakcję w organie.

Etapy refleksologii twarzy

Procedura przeprowadzania tej techniki jest prosta. Wszystkim, co trzeba robić, jest masowanie kolistymi ruchami obszaru określonego w głównym obrazie. Jeśli będziemy konsekwentni w stosowaniu tej metody, ból ustąpi, ale ważne jest, by starać się robić to w różnych okresach, zmieniając ciśnienie i prędkość.

Oczekiwanym wynikiem całego masażu jest to, że po uwolnieniu endorfiny, która jest hormonem produkowanym w układzie nerwowym i wywołuje uczucie szczęścia albo poczucie rozładowania napięcia, każdy ból jest łagodzony niemal natychmiast, przy jednoczesnej poprawie działania systemu odpornościowego.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.