Jak zapobiegać urazom?

złamana ręka

Jak zapobiegać urazom?

Jak niekorzystny dla zdrowia naszych stawów i kości ma nadmierny wysiłek fizyczny, tak praca siedząca również wywiera niekorzystny wpływ na ich funkcjonowanie.

Sprawdź, jak naturalnie wspierać ich kondycję!

Jak naturalnie wzmocnić stawy i kości?

NAPAR

Ból kręgosłupa staje się w dzisiejszych czasach chorobą nie tylko ludzi starszych, ale coraz częściej dotyka ludzi młodych i silnych. Jednakże zamiast sięgać po tabletkę przeciwbólową, warto wypróbować naturalne specyfiki, które nie tylko nie zaszkodzą, ale i pomogą! W tym celu potrzebujesz 50 g liści melisy, 20 g ziela glistnika, 15 g ziela skrzypu, 15 g ziela rdestu. Wszystko dokładnie wymieszaj, przesyp do słoiczka i odstaw w ciemne miejsce. Około dwie łyżeczki mieszanki zalej szklanką gorącej wody i parz pod przykryciem przez kwadrans. Następnie dokładnie przecedź. Napar spożywaj 2-3 razy dziennie, kiedy tylko pojawią się dolegliwości bólowe.

KOMPRES

Pozytywne działanie odnoszą kompresy ziołowe, które polegają na zmieszaniu dwóch łyżeczek wiązówki, brzozy, pokrzywy, wierzby, rdestu i skrzypu. Wszystko to wsypuje się do 300 ml gorącej wody i gotuje się przez pół godziny. Mikstury nie przecedzaj! Roztwór ostudź i zawiń w gazę, po czym przykładaj w bolące miejsce na 15-30 minut dziennie.

OLEJ

Osoby spędzające dużo czasu przed komputerem są narażone na występowanie dolegliwości bólowych ze strony nadgarstka. Z upływem czasu może to doprowadzać do sytuacji, w której nerwy zaczną uciskać na nerw pośrodkowy dłoni, co skutkować będzie niemożnością utrzymania przedmiotów w ręce. Aby temu zapobiec i jednocześnie zmniejszyć ból nadgarstków należy przygotować ziołowy olej. Potrzebujesz łyżkę kwiatów arniki, nagietka, szałwi, kory wierzby. Wszystko to należy dokładnie rozetrzeć w moździerzu i zalać 200 ml oleju słonecznikowego. Wymieszaj i przelej do szklanego pojemnika w zaciemnione, suche miejsce na około trzy tygodnie. Po tym okresie przecedź miksturę i smaruj obolałe miejsca. Nie zapominaj jednak, aby udać się po poradę do lekarza specjalisty.

Ćwiczenia wzmacniające stawy i kości

Jeśli znajdujesz się w gronie osób prowadzących siedzący tryb życia pamiętaj, że istnieje realne zagrożenie na zachorowanie na choroby cywilizacyjne.

Aby temu zapobiec, wprowadź chociaż niewielką ilość ruchu do swojego rytmu dnia. Niekoniecznie musi to być basen czy siłownia, wystarczy spacer albo jazda na rowerze.

Możesz także wykonywać szereg sprawdzonych ćwiczeń wzmacniających stawy.

Aby usprawnić krążenie w nogach stań w rozkroku, z wyprostowanymi nogami. Ręce opuść swobodnie. Napnij mięśnie brzucha i unieś się na palcach. Ćwiczenie wykonaj 10 razy.

Kolejna czynność polega na rozciąganiu tułowia. Stoisz dalej w rozkroku, z wyprostowanymi nogami. Ręce kładziesz na biodrach i wykonujesz skłony w bok, tak aby dotknąć ręką kolano. Ćwiczenie analogicznie powtórz z drugą ręką. Seria obejmuje 5 powtórzeń na każdą ze stron.

Siedząc na krześle, załóż ręce na głowę. Wówczas rozluźnisz napięte mięśnie karku oraz ramion.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.