Naturalny i skuteczny sposób na usunięcie kamieni nerkowych

Kamienie tworzą się w nerkach ze względu na substancje, które znajdują się w moczu i są poważnym schorzeniem, mającym bolesne konsekwencje.  

Kamienie nerkowe mogą być bardzo małe jak ziarenka i większość z nich jest usuwana z organizmu bez żadnej pomocy medycznej. Czasem jednak mogą utknąć w drogach moczowych, blokując przepływ moczu i powodując wielki ból. Na wystąpienie kamieni bardziej narażeni są mężczyźni niż kobiety, ale wszyscy którzy mają tendencję do ich powstawania powinni unikać jedzenia:

– szpinaku,
– truskawek,
– pszenicy,
– zbyt dużych ilości soli i cukru.

Pokarmy te zawierają bowiem związki zwane szczawianami, mogą powodować rozwój kamieni nerkowych.

Osoby cierpiące z powodu nerek powinny rozważyć podjęcie naturalnych środków, w celu zapobiegania lub przeciwdziałania dyskomfortowi spowodowanemu przez kamienie. W tym zakresie medycyna naturalna poleca:

Napar z tymianku – należy zagotować szklankę wody, dodać łyżkę tymianku i odstawić na 15-20 minut. Następnie przecedzić i osłodzić miodem. Należy pić filiżankę tego naparu raz dziennie przez tydzień. Preparat powinien być codziennie przygotowywany świeży.

Napar z łopianu – zagotuj 2 filiżanki wody z łyżką nasion łopianu, a następnie wyłącz gaz, przykryj napar i odstaw na 30 minut. Po tym czasie przecedź i pij ciepły. Napar ten płucze nerki i pęcherz, znakomicie więc zapobiega tworzeniu się kamieni w nerkach.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.