Jak leczyć się przy pomocy kasztanowca?

kasztanowiec

Jak leczyć się przy pomocy kasztanowca?

Kasztanowiec to roślina, po którą z powodzeniem można sięgać przede wszystkim w przypadku chorób nóg. Preparaty zawierające wyciąg lub ekstrakt z tej rośliny wzmacniają ścianki żył, łagodzą dolegliwości i przynoszą ulgę zmęczonym nogom. Można je stosować także w przypadku chorób innych części ciała, np. gdy cierpimy na hemoroidy czy borykamy się z pękającymi naczynkami. 

Dzisiaj mamy dla was kilka wskazówek odnośnie do tego, w przypadku jakich dolegliwości z powodzeniem można stosować preparaty z kasztanowcem w roli głównej. Zapraszamy do lektury!

Preparaty z kasztanowcem

Preparaty lecznicze z kasztanowca powstają z nasion kasztanowca, czyli kasztanów, które nie w pełni jeszcze dojrzały, a także ze zbieranej na wiosnę kory trzyletnich gałązek. Surowce te zawierają wiele cennych związków chemicznych, takich jak fitosterole, flawonoidy czy garbniki, wykazujących lecznicze działanie i wykorzystywanych w medycynie niekonwencjonalnej.

Można po nie sięgać w przypadku żylaków, gdyż wzmacniają ścianki żył i działają ściągająco. Wprawdzie nie wyleczą zaawansowanych żylaków, jednak mogą bardzo pomóc w początkowym stadium choroby, opóźniając jej rozwój. Dobrze spiszą się także, gdy mamy problemy z krążeniem w nogach – zmniejszają obrzęki, stany zapalne, usprawniają krążenie i zapobiegają powstawaniu zakrzepów. To także świetne lekarstwo na tzw. „ciężkie nogi” czy kurcze łydek.

Po preparaty z kasztanowcem sięga się także w przypadku hemoroidów. Wykazują one bowiem działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, a w połączeniu z innymi składnikami działają też przeciwkrwotocznie i znieczulająco. Istnieje też szereg preparatów z kasztanowcem do stosowania wewnętrznego, które również dobrze spisują się w przypadku hemoroidów. Preparaty te, najczęściej mieszanki kasztanowca z innymi ziołami, przeciwdziałają krwawieniom i łagodzą ból oraz uczucie pieczenia.

Po preparaty z kasztanowcem warto także sięgać, kiedy borykamy się z problemem tzw. pajączków. Ten kosmetyczny problem bywa nieco krępujący, chociaż nie jest z reguły poważną dolegliwością zagrażającą zdrowiu, dlatego jeżeli borykamy się z nim, warto wzmocnić kruche naczynka kosmetykami z wyciągiem kasztanowca, a także sięgnąć po wyciąg z kasztanowca w płynie.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.