Okres wakacji – czas beztroskiej zabawy i spotkań z przyjaciółmi, licznych wyjazdów niestety bardzo szybko dobiega końca. Po dwóch miesiącach odpoczynku zawsze czeka nas dziesięć ciężkich miesięcy w szkole. Oczywiste jest, że mało kto przepada za lekcjami, sprawdzianami i zadaniami domowymi. Wiele osób stara się uniknąć przykrej konieczności opuszczania wygodnego łóżka, telewizora i komputera. Jednak przekonanie rodziców, że nie powinniśmy dzisiaj iść do szkoły jest bardzo trudne i bywa nieskuteczne.
Jak nie iść do szkoły?
Nie znaczy to, że jest niemożliwe! Dzisiaj kilka porad dla znudzonych nauką uczniów, którzy chcą pozostać w domu.
Ból brzucha i głowy
Jeżeli twoi rodzice nie są zbyt dociekliwi i ze strachem reagują na wszystkie sygnały złego samopoczucia, to masz łatwe zadanie. Wystarczy, że będziesz uskarżać się na ból brzucha lub głowy – nie można sprawdzić, czy rzeczywiście odczuwasz ból i w tym wypadku można uwierzyć w to tylko na podstawie relacji chorego.
Aby być bardziej wiarygodnym, warto zachowywać się jak osoba z tymi dolegliwościami czyli wolno wstać z łóżka, ubierać się bez entuzjazmu i niechętnie jeść śniadanie. Powinieneś być markotny i małomówny, wręcz zapłakany a rodzice zorientują się, że coś jest nie tak.
Ból żołądka
Dzieci bardziej wymagających rodziców muszą postarać się bardziej. Udając ból żołądka warto przygotować się do tego już dzień wcześniej.
Niezjedzenie kolacji już jest niepokojące. Jeżeli będziesz przy tym mało mówić i się wykrzywiać to zaczną się pytać, czy wszystko jest w porządku. Powiedz wtedy, że boli cię brzuch i nie chcesz jeść bo jesteś zmęczony. Przy odrabianiu zadania domowego w pokoju, w którym są rodzice rób przerwy i opuszczaj głowę i zamykaj oczy. To będzie sugerować, że ból nie daje ci się skupić. Idź szybko spać „bo jesteś zmęczony” i następnego dnia wstań rano i idź powiedzieć rodzicom, że źle się czujesz. Powinni ci uwierzyć i nie podejrzewać, że kłamiesz bo przecież już wczoraj coś było nie tak ;)
Ból gardła
Udawanie bólu gardła wiąże się z koniecznością stworzenia dowodów posiadania choroby. Gardło powinno być czerwone i może towarzyszyć mu kaszel.
Dobrze dlatego już poprzedniego dnia wieczorem kaszleć od czasu do czasu i w łóżku po pójściu spać udawać silne napady kaszlu (zwykle objawy nasilają się właśnie wtedy). Jeżeli rodzice będą dociekliwi możemy powiedzieć im również, że boli nas głowa – objawy typowe dla przeziębienia. Rano jak rodzice nie widzą pobiegaj chwile przy otwartym oknie – gardło stanie się suche i lekko zaczerwienione, co przekona mamę i tatę że nie czujesz się najlepiej.
Wymioty
Jeżeli wymiotujesz to zawsze jest dla rodziców sygnał, że coś jest nie tak. Może to być zatrucie, choroba wirusowa. Szkoły odradzają przyprowadzania na lekcje uczniów, którzy zarażają. Aby przekonać innych ze masz problemy z żołądkiem idź wcześnie spać – będzie to oznaczać jesteś przemęczony. Następnie obudź rodziców w środku nocy i powiedz, że byłeś w toalecie i wymiotowałeś.
Jeżeli będziesz przy tym płakać to z pewnością stwierdzą że coś jest na rzeczy. Rano powtórz że czujesz się gorzej i zamknij na dłużej w łazience, spłukuj często wodę.
Cienie pod oczami
Jeżeli rodzice nie uwierzą ci, że źle się czujesz bo często próbujesz zostać w ten sposób w domu to zadbaj o to aby odpowiednio wyglądać. Blada cera i cienie pod oczami, mało energiczna postawa nawet bez komentarza zaniepokoją rodziców.
Jak osiągnąć taki efekt? – Zaglądnij do kosmetyczki mamy. Jeżeli używa jasnego pudru to pokryj nim twarz cienką warstwą. Jeżeli nie to możesz użyć mąki ziemniaczanej i pędzla do nakładania podkładu. Zmieszaj odrobinę różu do policzków z niebieskim cieniem do powiek i nałóż to pod oczy – nikt nie domyśli się że to sztuczne cienie pod oczami.
Pamiętaj aby nie pozostawiać po sobie śladów i wszystko dokładnie posprzątać.
Jeżeli rodzice zauważą już, że coś jest nie tak to nie zgadzaj się od razu na pozostanie w domu. Powiedz, że miałeś do obgadania z kolegami ważną sprawę lub będziecie dzisiaj grać w twoją ulubiona grę na wf – ie. Wtedy przekonają się dodatkowo, że to nie twoje wykręty tylko prawdziwa choroba.
Miesiączka
Miesiączkujące dziewczyny mogą powiedzieć rodzicom, że boli je brzuch i nie są w stanie iść do szkoły. Jest to dobra wymówka, ponieważ większość kobiet uskarża się na tego typu dolegliwości podczas okresu.
Mama powinna zrozumieć tą okoliczność chociaż ją będzie trudniej przekonać. Z kolei tata będzie zmieszany tym tematem i albo uzna że nic się nie dzieje albo bez pytań pozwoli ci zostać w domu.
Wymówki żeby nie iść do szkoły
Oto kilka wymówek, które mogą zostać użyte, aby uniknąć pójścia do szkoły. Zaznaczam jednak, że nie jest to zachowanie zgodne z zasadami etyki i uczciwości, a edukacja jest ważna dla Twojego rozwoju. Niezależnie od tego, przedstawiam poniżej kilka przykładów:
- Niewielkie dolegliwości zdrowotne: Można powiedzieć, że masz ból głowy, ból brzucha czy przeziębienie. Pamiętaj jednak, że używanie takich wymówek regularnie może zaszkodzić Twojej reputacji wśród nauczycieli i rodziny.
- Wizyta u lekarza: Możesz powiedzieć, że masz umówioną wizytę u lekarza, dentysty lub innego specjalisty, który wymaga Twojej obecności.
- Rodzinne sprawy: Kolejną wymówką może być sytuacja rodzinna, jak na przykład konieczność opieki nad młodszym rodzeństwem lub towarzyszenie rodzicom w ważnych sprawach.
- Problemy techniczne: Jeśli uczęszczasz na lekcje online, możesz powiedzieć, że masz problemy z komputerem, Internetem lub oprogramowaniem, co uniemożliwia Ci uczestnictwo w zajęciach.
- Utrata środków transportu: Możesz powiedzieć, że autobus był opóźniony, nie zatrzymał się na przystanku lub nie miałeś możliwości dotarcia na czas.
- Szczepienie: W ostatnich czasach szczepienia są częstym zdarzeniem. Można powiedzieć, że masz umówione szczepienie i nie jesteś pewien, jakie będą efekty uboczne.
- Złe samopoczucie: Wyrażając, że czujesz się bardzo zmęczony, osłabiony lub zestresowany, możesz uzyskać dzień wolny, aby odpocząć.
- Zajęcia pozalekcyjne: Możesz wspomnieć o ważnym spotkaniu, konkursie czy wydarzeniu, w którym musisz uczestniczyć, co uniemożliwi Ci pójście do szkoły.
Pamiętaj, że używanie wymówek w dłuższej perspektywie może prowadzić do problemów z nauką, utraty zaufania ze strony nauczycieli i rodziców oraz kłopotów związanych z osiągnięciami edukacyjnymi. Dlatego zamiast posługiwać się wymówkami, warto próbować radzić sobie z trudnościami w szkole, wyrażać swoje uczucia i potrzeby oraz prosić o wsparcie, gdy tego potrzebujesz.
Jak nie iść do szkoły – poradnik video
Tagi:
- Jakie SA Sylaby
- co zrobic zeby nie isc do szkoly