Jak ładnie pomalować paznokcie

Jak ładnie pomalować paznokcie?

malowanie paznokci

Jak ładnie pomalować paznokcie?

Jeżeli nie wiesz, jak dbać o paznokcie i malować je, aby ładnie wyglądały, koniecznie przeczytaj poniższą poradę, a na pewno rozwiejesz wiele swoich wątpliwości.

Zapraszamy do lektury!

Wskazówki, jak ładnie pomalować paznokcie

Zmyj stary lakier – używaj zmywacza bez acetonu. Potem paznokcie wyszoruj miękką szczoteczką. To poprawi ukrwienie skóry i sprawi, że płytka ładnie się zaróżowi.

Zanurz paznokcie na kilka minut w wodzie z cytryną (przy okazji je wybielisz) albo nałóż na płytki preparat do zmiękczania skórek. Po 2–3 minutach odsuń skórki drewnianym patyczkiem. Za pomocą cążków lub nożyczek obetnij paznokcie. Pamiętaj, że kształt paznokcia jest idealny wówczas, gdy jego koniec jest takiej samej szerokości jak nasada.

Wyrównaj płytki pilnikiem mineralnym lub ze sztucznego tworzywa. Piłuj długimi pociągnięciami, zawsze w jedną stronę – to zapobiegnie rozdwajaniu się paznokci.

Lakier nakładaj trzema pociągnięciami pędzla: przez środek oraz po bokach paznokcia. Pierwsza warstwa lakieru powinna być cieńsza, następna może być trochę grubsza.

Kiedy zyskasz pewność, że paznokcie już wyschły, wetrzyj w dłonie krem do rąk i paznokci. Skóra będzie wówczas gładka, a paznokcie mocne i zdrowe.

4.4/5 - (7 votes)

Tagi:

  • jak ladnie pomalowac paznokcie
  • jak ładnie pomalować paznokcie
  • jak pomalowac paznokcie

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.