Jak odżywić włosy

Jak odżywić włosy?

odżywianie włosów

Jak odżywić włosy?

Naszym włosom szkodzi wiele czynników, m.in. farbowanie, suszenie suszarką, prostowanie prostownicą, woda na basenie, słona woda morska, piasek, nadmiar słońca, mroźne powietrze itp., które sprawiają, że stają się one suche, łamliwe i szorstkie.

W takiej sytuacji konieczne jest podjęcie działań mających na celu głęboką regenerację włosów, ich nawilżenie i odżywienie.

Jak odżywić włosy? – wskazówki

Można udać się na zabieg regeneracyjny do salonu fryzjerskiego (z reguły konieczna jest seria kilku zabiegów), można także kupić odpowiednie preparaty w drogerii lub sklepie fryzjerskim, przeznaczone do włosów suchych i zniszczonych, i regularnie je stosować. Świetne efekty osiąga się przede wszystkim dzięki maskom , które pozostawiamy na włosach od kilku do kilkunastu minut, a następnie spłukujemy.

Warto także od czasu do czasu zrobić sobie domową maskę na włosy, do zrobienia której potrzebne nam będą: żółtko, łyżka olejku rycynowego, łyżka oliwy z oliwek i witaminy w ampułkach. Składniki mieszamy, nakładamy na włosy, a po 30 minutach spłukujemy.

Poleca się także płukanie włosów wodą z octem i sokiem z cytryny, ewentualnie piwem (nierozcieńczonym). Świetnie nawilży i odżywi włosy również nałożony na 30 minut od połowy ich długości po końcówki olejek jojoba.

Niestety, zaniedbanym, bardzo zniszczonym włosom często trudno jest przywrócić blask, a niejednokrotnie jedynym wyjściem okazuje się ich ścięcie. Aby nasze włosy były piękne i zdrowe, musimy więc przede wszystkim pamiętać o ich regularnej pielęgnacji.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.