Jak być Emo?

Emo to skrót od słowa emocjonalny. Jest to swojego rodzaju filozofia życia, styl ubierania się, preferencje muzyczne, określone poglądy na życie.

Można powiedzieć, że jest to również swojego rodzaju sposób patrzenia na świat, na to, co nas otacza, na innych ludzi. To sposób postrzegania rzeczywistości.

Emo to swojego rodzaju grupa ludzi, wysublimowana społeczność, w której najwięcej jest młodzieży. Bycie Emo jest ostatnio bardzo modne. Wielu młodych ludzi zmienia swój styl i myślenie chcąc przynależeć do tej społeczności. Nie jest to ani dobre, ani złe. Każdy z nas poszukuje własnego miejsca w życiu i akceptacji innych ludzi.

Jak być prawdziwym Emo?

Aby stać się prawdziwym Emo, trzeba zmienić swoje życie. Poznając głębiej tę kulturę i zmieniając się, możesz być równoprawnym członkiem tej społeczności. Jak to zrobić? Oto kilka rad:

    Emo to muzyka: Każda kultura ma swój wybrany rodzaj muzyki, której słucha z uwielbieniem. W przypadku Emo wcale nie jest inaczej. Najczęściej Emo grają na jakimś instrumencie muzycznym lub piszą poezję, a więc wszystko, co jest związane z odczuwanymi przez nich emocjami. Bez wątpienia jednak skupiają się na tych negatywnych emocjach. Muzyka Emo również taka jest – zła, smutna, opowiadająca o tym, jak niektórzy zostali wyizolowani od świata i innych osób. Musi ona także być bardzo głośna i wprawiająca w ponury nastrój.

    Emo to kolor włosów: Nie ma prawdziwego Emo, który nie pofarbował włosów. W tej kulturze nie akceptuje się naturalnego odcienia włosów, muszą one być farbowane. Do wyboru są dwie opcje: bardzo ciemna czerń lub tleniony blond. Dobrze postrzegane są również pasemka we włosach, ale powinny być one w mocnych, jaskrawych kolorach.

    Emo to fryzura: Najmodniejsza fryzura w stylu Emo to cięcia asymetryczne włosów na całej ich długości. Koniecznie do tego trzeba mieć ukośnie wycieniowaną grzywkę, która opadając na twarz zakrywa ją. Taka fryzura odzwierciedla niechęć do ludzi – nie chcesz na nich patrzeć i nie chcesz, aby oni patrzyli na Ciebie. We włosy możesz wpinać kolorowe spinki-kokardki lub opaski. Koniecznie natapiruj włosy.

    Emo to ubranie: Styl Emo to połączenie punku i gotyku. Powinien on być odzwierciedleniem Twojego mrocznego, wciąż przygnębionego nastroju. Dozwolone kolory ubrań Emo to czerń i ciemny fiolet. Strój Emo to również ubrania niedopasowane do sylwetki – za małe bluzki, za szerokie bluzy koniecznie z kapturem i totalnie obcisłe dżinsy. Dobrze postrzegane są również dodatki, jak pasek do spodni z ćwiekami, bransoletki na rękę i rękawiczki bez palców, oczywiście czarne.

    Emo to makijaż: Wszystkie dziewczyny Emo mają powieki mocno wymalowane czarnym eyelinerem. Same powieki również powinny być pokryte ciemnymi cieniami. Najlepiej, jeśli wyglądasz tak, jakby ktoś Ci podbił oczy lub jakby przez płacz Twój makijaż całkiem się rozmazał. Podkład na twarz należy nakładać w dużej ilości i koniecznie w kolorze bardzo jasnym. Nie zapomnij również pomalować paznokci na czarno.

    Emo to postrzeganie świata: Nastawienie do ludzi i otaczającego Cię świata jest najważniejsze w całej filozofii Emo. Emo to osoba wiecznie zdołowana, niezadowolona, narzekająca. Powinieneś się wyciszyć, a jednocześnie być wrażliwym na wszystko dookoła Ciebie. Zacznij tłumić w sobie emocje, bądź nieśmiały i spokojny. Sam ze sobą przeżywaj to, co Cię nurtuje, co Cię boli, czego nie rozumiesz. W końcu Emo oznacza być wrażliwym emocjonalnie introwertykiem.

Jestem Emo

Emo stanowi połączenie gothic metalu.  Ruch emo zawiera pewne cechy XIX-wiecznej filozofii romantycznej, takie jak akcentowanie uczuć i emocji, nastawienie na przeżycia wewnętrzne, indywidualizm a zwłaszcza werteryzm, ale  nie nawiązuje do niego w żaden sposób.

Emo powstało jako reakcja na agresywny i materialistyczny styl życia amerykańskich raperów. Chodzi głownie  o przestępstwa, zażywanie środków odurzających itp.
Sprzeciw ten objawia  się również  w modzie. Emo w przeciwieństwie do raperów ubierają się w czyste, obcisłe ubrania.
Ubiór emo dziewczyny to najczęściej różne wzory ubrań, najczęściej kropki, kratka, paski w kolorach czarnych, groszki. Emo zakładają wiele ozdobnych biżuterii i dodatków
Fryzura emo dziewczyn to najczęściej kolorowe pasemka, spinki.

Fryzura: włosy najczęściej czarne, często kolorowe pasemka, spinki, włosy rozpuszczone, zazwyczaj grzywka. Makijaż  to czarna kredka i tusz do  rzęs, usta pomalowane od czerwieni aż po ciemny brąz paznokcie zazwyczaj w kolorze czarnym, różowym lub czerwonym.

Emo chłopcy najczęściej mają czarne, czasem blond włosy. Grzywka zazwyczaj zasłaniają jedno oko. Kolczyki najczęściej we brwi lub wardze, makijaż zazwyczaj czarny.

4.7/5 - (13 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.