Jak nauczyć się rysować

Jak nauczyć się rysować?

Chcesz nauczyć się rysować, ale nie masz pojęcia, od czego zacząć i co jest ważne? Nie martw się, to wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać – konieczne są dobre chęci, duuuużo cierpliwości, a przede wszystkim praktyka – im więcej i częściej będziesz ćwiczyć rękę, tym lepiej dla Ciebie oraz Twoich rysunkowych umiejętności.

Dróg, aby nauczyć się rysunku, jest kilka – dzisiaj podpowiadamy, co zrobić, aby z satysfakcją patrzeć na swoje dzieła.

Kurs rysunku

Jeżeli chcesz nauczyć się rysować, zapisz się na kurs rysunku – nawet kilka lekcji pod okiem specjalisty pomoże Ci wyrobić sobie kilka nawyków niezbędnych w przyszłości. Dowiesz się, jak cieniować, jak szkicować, na co zwracać uwagę podczas rysowania martwej natury itp.

Książki do nauki rysunku

Jeżeli nie chcesz uczestniczyć w kursach, istnieje też inna możliwość – kup dobrą książkę do nauki rysowania i postępuj zgodnie z przedstawionymi tam wskazówkami. Można sięgnąć np. po którąś z wymienionych poniżej pozycji, np.:

  • Katarzyna Nicińska-Stawecka, „Szkoła rysowania. Zostań mistrzem”
  • „Szkoła rysowania i malowania”, praca zbiorowa
  • Mateusz Jagielski, „Kurs rysowania – Podstawowe techniki – Pejzaż”
  • Barber Barrington, „Każdy może rysować”.

Książek jednak jest o wiele więcej – od Ciebie zależy, która spełni Twoje oczekiwania i z której najlepiej będzie Ci chłonąć wiedzę.

Internet jako źródło wiedzy o podstawach rysunku

Masz również inną możliwość – możesz sięgnąć do kopalni informacji, jaką niewątpliwie jest internet, i skorzystać z dostępnej tam wiedzy osób, które o rysunku wiedzą wiele. Istnieje wiele blogów dotykających tematyki związanej z podstawami rysunku, wielu internautów ma także swoje kanały na YouTube,  gdzie w swoich tutorialach dzielą się z innymi użytkownikami swoją wiedzą i umiejętnościami.

Jak nauczyć się rysować? – porady video

Poniższy film przedstawia główne zasady tworzenia kompozycji na naszych rysunkach. Poruszone zostały takie zagadnienia, jak: gumka, trzymanie ołówka, światło, rozmieszczenie na kartce, mierzenie.

Poniższy film traktuje o ważnym zagadnieniu, jakim jest perspektywa w rysunku.

W poniższym filmie znajdziesz informacje związane z światłem i cieniem w rysunku.

Niezależnie od tego, jaką metodę nauki rysunku wybierzesz, pamiętaj, że najważniejsza jest praktyka, regularne ćwiczenie i doskonalenie swoich umiejętności. Bez tego ani rusz. Powodzenia!

4.2/5 - (16 votes)

3 komentarze

  1. Weronika 21 sierpnia 2014
  2. lukas 22 stycznia 2015
  3. Asia43214 26 sierpnia 2016

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.