Jak nauczyć psa komend

Jak nauczyć psa komend?

Jak nauczyć psa komend

Jak nauczyć psa komend?

Każdy, kto ma w domu psa, dobrze wie, jak ważne jest, aby zwierzak był dobrze wychowany i posłusznie wykonywał nasze polecenia. Zapewne wiele razy spotkaliśmy się z przypadkiem, kiedy pies spuszczony ze smyczy, uciekł nam, po czym straciliśmy wiele czasu i nerwów nim udało się nam go złapać. Na pewno niektórym zdarzyło się też, że po powrocie do domu znaleźli swoje ulubione buty całe pogryzione przez psiaka, które nadawały się już wyłącznie do kosza na śmieci. Na szczęście takich przykrych i denerwujących sytuacji można uniknąć, trzeba tylko od małego dobrze wychowywać psa. Trzeba poświęcić zwierzakowi trochę czasu, uczyć go komend oraz tego, co może, a czego mu nie wolno robić.

Szczeniaki uczą się bardzo łatwo i z wielką ochotą, gdyż najczęściej jest to dla nich forma zabawy. Dlatego im młodszy pies, tym szybciej nauczy się komend i jest większa szansa, że będzie ci zawsze posłuszny.

„Zostaw”

Pierwszą, jedną z podstawowych komend jest „zostaw”. Oduczy to psa gryzienia wspomnianych butów czy np. pluszaków naszych dzieci, a także jedzenia rozmaitych rzeczy, które spotyka będąc na spacerze. Komendy tej uczymy w ten sposób, że mówimy do psa „zostaw”, a następnie zabieramy rzecz, którą zwierzak chce gryźć lub zjeść. Dzięki temu pies zrozumie szybko, czego mu nie wolno.

„Siad”, „leż”

Kolejne, bardzo ważne komendy to: „siad” i „leż”, których pies przeważnie uczy się najłatwiej. Najlepiej uczy się ich podczas posiłku, zanim podamy pupilowi miskę z jedzeniem każemy mu usiąść, a następnie położyć się, gdy to wykona w nagrodę powinien otrzymać jedzenie.

„Stój”

Następna, ważna dla bezpieczeństwa psa i innych ludzi komenda to „stój”. Jest szczególnie przydatna, gdy nasz pies biega bez smyczy i zaczyna nam uciekać w innym kierunku, mogąc się zgubić. Równie istotna jest, gdy pies zbyt blisko podchodzi do ludzi, zaczepia małe dzieci, które mogą się go przestraszyć, wówczas wydana przez nas komenda „stój” jest niezwykle cenna. Komendy tej uczymy psa na smyczy, mówiąc „stój” zatrzymujemy siebie i psa.

„Do nogi”

Ostatnia, z najważniejszych komend to” do nogi” lub też „do mnie”. Najlepiej uczy się jej, gdy pies nie ma nam jak uciec. Można też trzymać go na lince, wtedy zwierzę jest bardziej skupione.

 

Jak nauczyć psa komend – wideo porady

Sprawdź jak nauczyć psa komendy „daj łapę”

 

Jak nauczyć psa komendy „daj głos”

 

Jak nauczyć psa komendy „siad”

 

Jak nauczyć psa komendy „stój”

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.