Jak odstraszyć mrówki

Jak odstraszyć mrówki?

Jak odstraszyć mrówki?

Jak odstraszyć mrówki?

Każdy, kto miał do czynienia z inwazją mrówek w swoim mieszkaniu, wie, jak bardzo jest to uciążliwe i jak trudno pozbyć się tych nieproszonych lokatorów z naszego domu. Są jednak na nie sprawdzone sposoby.

Ocet

Jeśli widzisz, że mrówki dostają się do twojego mieszkania np. przez kratkę wentylacyjną, przemyj ją gąbką namoczoną w occie – mrówki bardzo go nie lubią. Podobnie możesz przetrzeć kafelki na podłodze, szczególnie przy listwach i w zakamarkach, gdzie chętnie wchodzą mrówki. Jeśli uda ci się znaleźć miejsce, z którego wychodzą mrówki – wsadź tam wacik zwilżony octem.

Miód

Mrówki chętnie idą do słodkiego miodu, dlatego będzie to dla nich znakomita pułapka. Na spodek wylej łyżkę płynnego miodu. Mrówki szybko go wyczują i będą się w nim topić. Następnie spłucz je wrzątkiem i zostaw pułapkę na kolejnych intruzów.

Cynamon i proszek do pieczenia

Zapach cynamonu jest intensywny i drażniący. Może więc skutecznie odstraszyć mrówki. Najlepiej posypać miejsca, w których najczęściej widzimy wędrujące mrówki.

Jajko z boraksem

Boraks wymieszaj z ugotowanym żółtkiem jajka. Później cierpliwie czekaj aż mrówki zabiorą mieszankę do gniazda. Boraks wysuszy owady na wiór, a także zabije larwy.

Cukier waniliowy

Kiedy mrówki go zjedzą, popękają. Niestety nie wyniszczy to gniazd mrówek.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.