Jak wybrać psa

Jak wybrać psa?

wybór psa

Jak wybrać psa?

Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Z reguły jest to zwierzę wierne, opiekuńcze i towarzyskie, dlatego rozważając zakup psa, musimy dokładnie przemyśleć, czy będziemy w stanie poświęcić mu odpowiednio dużo czasu. Należy pamiętać, że pies szybko zaczyna się czuć samotnie i nie można go zostawiać na cały dzień samego w mieszkaniu. 

Warto też mieć świadomość, że pies będzie z nami od ośmiu do piętnastu lat.

Przed wyborem psa należy się też zastanowić nad tym, czy chcemy mieć psa czy suczkę, czy ma to być duży, średni czy mały piesek, rasowy czy mieszaniec. Z reguły mieszańce są psami zdrowymi i spokojnymi, psy rasowe natomiast mają skłonność do nerwowości, prezentują także cechy typowe dla danej rasy – warto więc przed zakupem danego psa zapoznać się z jej charakterystyką.

Kupując psa, należy zwrócić uwagę na oczy, uszy i pyszczek – muszą być czyste, nosek u zdrowego szczeniaka powinien być mokry. Szczeniak powinien bawić się z innymi pieskami, być energiczny, towarzyski, mieć okrągły brzuszek; najlepiej, żeby był zaszczepiony, nie miał pcheł. Jeżeli jest taka możliwość, warto także zobaczyć dorosłe psy danej rasy – pozwoli na to wyobrazić sobie, jak duży będzie w przyszłości nasz nowy przyjaciel, jak będzie się zachowywał itp.

Dobrze też jest przed udaniem się po pieska przygotować dla niego karmę, wodę i miejsce do leżenia.

4.9/5 - (8 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.