Jak być otwartym

Jak być otwartym?

otwartość na ludzi

Jak być otwartym?

Otwartość na innych to cecha bardzo pożądana – niewiele jest osób, które chcą być samotne, nie chcą mieć wsparcia z żadnej strony i egzystować jako przysłowiowe „samotne wyspy”. W dzisiejszych czasach jednak często mamy wrażenie, że nie otaczają nas osoby szczere, że z nikim nie łączą nas szczególnie bliskie relacje, że tak naprawdę nic nie znaczymy dla otoczenia, a przyczyną takiego stanu są m.in. codzienny pośpiech, nieufność, rywalizacja na niemal każdej płaszczyźnie itp. Innym ludziom trzeba więc wychodzić naprzeciw – może to pomóc nam poczuć się lepiej, mniej samotnie, radośniej.

Otwartość jednak nie jest cechą wrodzoną, można ją także z jakiegoś powodu utracić… Dlatego dzisiaj radzimy, jak stać się osobą bardziej komunikatywną, jak otworzyć się na otoczenie i poczuć, że jest się ważnym dla innych.

Jak być otwartym?

Aby odważniej wychodzić naprzeciw innym ludziom, musisz pamiętać przede wszystkim o polubieniu siebie, razem ze swoimi wadami i zaletami, o zaakceptowaniu swoich słabości i tych stron osobowości, które czasami wprowadzają Cię w niepotrzebne zażenowanie czy zawstydzenie. Dlatego uśmiechaj się do siebie w lustrze, mów sobie, że jesteś wartościową osobą, że masz mnóstwo pozytywnych cech, które mogą do Ciebie przekonać innych. Takie afirmacje własnej osoby są bardzo pomocne. Dbaj też o siebie – zarówno o swój wygląd, jak i charakter i rozwój osobisty – jeżeli będziesz zadowolony ze swojego wyglądu i otworzysz umysł, bycie komunikatywnym i nabycie pewności siebie przyjdą Ci o wiele łatwiej :)

Otwórz się też na innych – staraj się poznać dogłębnie każdego człowieka, który jest Ci bliski bądź może stać się Twoim przyjacielem, nie szufladkuj go od razu, ale pozwalaj mu pokazać się na nowo, z innej, wyjątkowej strony. Bądź sobą, nie udawaj nikogo innego, pamiętaj, że wcale nie musisz błyszczeć od pierwszego spotkania. Daj sobie i drugiej osobie czas.

Jeżeli masz ochotę kogoś poznać, zrób pierwszy krok. Nie obawiaj się, że zostaniesz odrzucony, a nawet jeżeli to nastąpi, wcale nie świadczy to o Twojej niskiej wartości! Pamiętaj o tym i nie zniechęcaj się drobnymi niepowodzeniami w nawiązywaniu relacji z innymi.

Rozwijaj nową znajomość stopniowo i nie bądź zbyt krytyczny w stosunku do innych – każdy ma prawo do własnych decyzji, a Ty możesz jedynie doradzać, wyrażać – najlepiej w sposób stonowany, zwłaszcza na początku znajomości – swoją aprobatę bądź dezaprobatę.

Miej zainteresowania, którymi będziesz mógł się podzielić z innymi – dzięki temu łatwiej będzie Ci pokonać nieśmiałość, zwłaszcza jeżeli znajdziesz bratnią duszę, zakochaną w tej samej dziedzinie co Ty.

Ciesz się życiem, małymi chwilami, które pozwolą Ci poczuć jedność z wszechświatem. Pamiętaj, aby na Twojej twarzy gościł zawsze uśmiech – to najpiękniejsza z możliwych rzeczy, jakie każdego dnia możemy na siebie włożyć. Uzbrojony w optymizm, pewność siebie i pozytywne nastawienie do otoczenia na pewno podbijesz otaczający Cię świat. Powodzenia! :)

Jak być otwartym? – porady video

O tym, jak otworzyć się na innych, opowiada w poniższym filmie Michał Pasterski.

4/5 - (8 votes)

Tagi:

  • jak byc otwartym
  • byc otwartym

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.