Jak podłączyć komputer do telewizora?

Abyśmy mogli podłączyć komputer do telewizora, nasz komputer powinien posiadać port wyjściowy, który będzie pasował do jednego z portów wejściowych w telewizorze.

tv + komp

To, jaki kabel będzie nam potrzebny, zależy od rodzaju telewizora i od rodzaju portu wejściowego w komputerze.

Jak wybrać odpowiedni kabel?

Poniżej kilka wskazówek odnośnie do tego, jak wybrać odpowiedni kabel do połączenia komputera z telewizorem.

Telewizor o wysokiej rozdzielczości, czyli HDTV

Jeżeli komputer ma port wyjściowy HDMI, powinien działać z portem wejściowym HDMI w telewizorze dzięki użyciu kabla HDMI do HDMI.

Jeżeli komputer ma port wyjściowy DVI, powinien działać z portem wejściowym HDMI lub DVI w telewizorze dzięki użyciu kabla DVI do DVI albo DVI do HDMI.

Jeżeli komputer ma port wyjściowy VGA, powinien działać z portem wejściowym VGA w telewizorze dzięki użyciu kabla VGA do VGA.

Telewizor o standardowej rozdzielczości

Telewizory o standardowej rozdzielczości można połączyć z komputerem, używając w tym celu kabli Composite Video albo S-Video.

Jeżeli komputer ma port wyjściowy Composite Video, powinien zostać połączony z telewizorem z portem wejściowym COmposite Video, gdy użyjemy kabla Composite Video do Composite Video.

Jeżeli komputer ma port wyjściowy S-Video, powinien zostać połączony z telewizorem z portem wejściowym S-Video, gdy użyjemy kabla S-Video do S-Video.

Podłączanie komputera do telewizora

Kiedy wybierzesz odpowiedni kabel, wyłącz komputer, odłącz monitor, połącz port wyjściowy komputera i telewizor przy użyciu odpowiedniego kabla, włącz telewizor i wybierz wejście odpowiadające portowi wyjściowemu komputera, a w razie wątpliwości znajdź instrukcję telewizora i poszukaj tam odpowiednich informacji.

Potem włącz komputer – na ekranie telewizora wyświetli się pulpit systemu Windows.

Jak podłączyć komputer do telewizora? – porady video

Szczegóły odnośnie do tego, jak podłączyć komputer do telewizora, przedstawia poniższy film. Zapraszamy do obejrzenia!

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.