Jak podłączyć komputer do telewizora?

Abyśmy mogli podłączyć komputer do telewizora, nasz komputer powinien posiadać port wyjściowy, który będzie pasował do jednego z portów wejściowych w telewizorze.

tv + komp

To, jaki kabel będzie nam potrzebny, zależy od rodzaju telewizora i od rodzaju portu wejściowego w komputerze.

Jak wybrać odpowiedni kabel?

Poniżej kilka wskazówek odnośnie do tego, jak wybrać odpowiedni kabel do połączenia komputera z telewizorem.

Telewizor o wysokiej rozdzielczości, czyli HDTV

Jeżeli komputer ma port wyjściowy HDMI, powinien działać z portem wejściowym HDMI w telewizorze dzięki użyciu kabla HDMI do HDMI.

Jeżeli komputer ma port wyjściowy DVI, powinien działać z portem wejściowym HDMI lub DVI w telewizorze dzięki użyciu kabla DVI do DVI albo DVI do HDMI.

Jeżeli komputer ma port wyjściowy VGA, powinien działać z portem wejściowym VGA w telewizorze dzięki użyciu kabla VGA do VGA.

Telewizor o standardowej rozdzielczości

Telewizory o standardowej rozdzielczości można połączyć z komputerem, używając w tym celu kabli Composite Video albo S-Video.

Jeżeli komputer ma port wyjściowy Composite Video, powinien zostać połączony z telewizorem z portem wejściowym COmposite Video, gdy użyjemy kabla Composite Video do Composite Video.

Jeżeli komputer ma port wyjściowy S-Video, powinien zostać połączony z telewizorem z portem wejściowym S-Video, gdy użyjemy kabla S-Video do S-Video.

Podłączanie komputera do telewizora

Kiedy wybierzesz odpowiedni kabel, wyłącz komputer, odłącz monitor, połącz port wyjściowy komputera i telewizor przy użyciu odpowiedniego kabla, włącz telewizor i wybierz wejście odpowiadające portowi wyjściowemu komputera, a w razie wątpliwości znajdź instrukcję telewizora i poszukaj tam odpowiednich informacji.

Potem włącz komputer – na ekranie telewizora wyświetli się pulpit systemu Windows.

Jak podłączyć komputer do telewizora? – porady video

Szczegóły odnośnie do tego, jak podłączyć komputer do telewizora, przedstawia poniższy film. Zapraszamy do obejrzenia!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.