Jak nałożyć napisy na film?

Dość popularnym ostatnio formatem plików filmowych jest Divix – format pozwalający zachować stosunkowo dobrą jakość obrazu, przy znacznym zmniejszeniu wielkości pliku filmowego, co jest bardzo przydatne w wypadku przesyłania, czy też pobierania filmów z Internetu.

Dzisiaj podpowiadamy, jak nałożyć napisy na film.

Sporo domowych urządzeń DVD nie jest w stanie odtworzyć filmu w formacie Divix lub nie jest w stanie wyświetlać dołożonych do filmu plików z napisami w języku polskim.

napisy

Można jednak sobie z tym dość prosto poradzić, tworząc plik filmowy z już nałożonymi na stałe napisami. Jak to zrobić? Jest kilka mniej lub bardziej skomplikowanych sposobów:

  1. Program AVI ReComp. Jest to darmowy dość prosty w obsłudze program który zrobi to za nas praktycznie sam. Ściągamy ten program z sieci i instalujemy. Po uruchomieniu podajemy w zakładce „źródło i produkt” jaki plik filmowy chcemy przerobić, oraz nazwę i miejsce zapisu nowego pliku. W zakładce „dodatki” wybieramy plik z naszymi napisami zaznaczając jednocześnie opcję „włącz”, następnie w zakładce „kolejka” klikamy „dodaj prace” i klawisz Start. I to wszystko. Film już się nam samoczynnie przygotowuje jako plik z wtopionymi już napisami.
  2. Używamy programu Virtual dub oraz pluginu Subtitler, jednak jest to już opcja wymagająca dużo większego zaawansowania w wiedzę komputerową.
  3. Jest jeszcze kilkadziesiąt programów do robienia takich nakładek napisów, jednak są one tak skomplikowane w obsłudze oraz bez menu w języku polskim, że raczej odradza się używanie ich przez mniej zaawansowanych użytkowników, gdyż zamiast zrobić sobie film z napisami zabłądzicie w mnogości opcji oferowanych przez te programy, a prawdopodobnie i tak nie uda się zrobienie filmu z napisami wtopionymi na stałe.

Zarówno w wypadku programu do nakładania napisów, jak i innych programów, poleca się używanie jak najprostszych programów z menu w języku polskim, co pozwoli nam przejść cały skomplikowany proces łatwo i bez większych problemów.

Jak nałożyć napisy na film – Zobacz materiał video

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.