Jak błyskawicznie wytrzeźwieć?

Czasami zdarza się, że po świetnej imprezie wracamy do domu kompletnie pijani. No cóż, wypiliśmy znacznie więcej niż zamierzaliśmy, sprawy wymknęły się spod kontroli, a następnego dnia trzeba iść do pracy. Jednakże w takim stanie jest to niemożliwe. Dlatego trzeba szybko wytrzeźwieć, aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów.

Co prawda nie ma żadnego magicznego sposobu, aby wytrzeźwieć w pięć minut, jednakże są sprawdzone sposoby, aby znacznie przyspieszyć ten proces.

Skuteczne sposoby na pozbycie się upojenia alkoholowego

 

Aby szybko wrócić do formy najlepiej najpierw… zwymiotować. W ten sposób wypity w ostatnim czasie alkohol nie zdąży przedostać się do krwi, a więc nie będziemy bardziej pijani niż jesteśmy dotychczas.

Szklanka octu

Dla osoby, która mocno się upiła, najlepiej przyda się szklanka mocnego octu. To znana od dawien dawna metoda, wykorzystywana głównie przez żołnierzy. Aby nieco „ulepszyć” smak octu można dodać do niego cukru.

Woda mineralna

Kolejny, skuteczny sposób na szybsze wytrzeźwienie to wypicie kilku szklanek przegotowanej lub mineralnej niesmakowej wody. Alkohol działa moczopędnie, co w konsekwencji powoduje, że odwadnia nasz organizm. Dlatego wypicie kilku szklanek wody nie tylko rozjaśni nasz umysł, kiedy we krwi płyną procenty i wypłucze szybciej alkohol z naszego organizmu, ale także następnego dnia sprawi, że nie będziemy cierpieć na jakże powszechną dolegliwość dokuczliwego bólu głowy. Dlatego im więcej wody wypijesz po powrocie z imprezy, tym lepiej poczujesz się kolejnego dnia.

Dla ułatwienia można zastosować przelicznik: w przypadku wypicia siedmiu piw powinieneś wypić siedem szklanek wody.

Zimny prysznic

Nic tak dobrze nie działa na pijanego człowieka, jak zimny prysznic. I choć niekoniecznie może to być przyjemne doznanie dla ciała, to jednak bardzo skuteczne. Niska temperatura wody pobudzi zmysły i pomoże Ci szybciej wydostać się z alkoholowego upojenia i otępienia. Pamiętaj jednak, że woda musi być naprawdę zimna – tylko wtedy taka czynność ma sens.

Glukoza

Wielu osobom w wytrzeźwieniu pomaga wypicie glukozy. To właśnie ten składnik jest podawany pijanym osobom na izbach wytrzeźwień czy w szpitalach. Glukoza przyspiesza proces regeneracji organizmu. Pamiętaj jednak, aby zaopatrzyć się w nią wcześniej, do kupienia w aptece lub dobrych supermarketach.drink

Sok pomarańczowy lub grapefruitowy

Kolejnym, bardzo dobrym sposobem na wytrzeźwienie jest wypicie soku pomarańczowego czy grapefruitowego. Zawarta w nich witamina C i fruktoza wspomoże wątrobę w procesie trawienia spożytego alkoholu. Fruktoza jest uznawana jako jeden z najlepszych środków, które przyspieszają proces przemiany alkoholu.

Zaspokojenie głodu

Powinieneś coś zjeść, jednak nie wybieraj byle czego, a jedynie wartościowe produkty, jak na przykład składniki bogate w węglowodany i proteiny. Alkohol potrafi skutecznie zabić wszelkie pokłady energetyczne, które trzeba jak najszybciej uzupełnić. Po wypiciu trunków alkoholowych często odczuwamy głód, a to dlatego, że nasz organizm sygnalizuje brak paliwa, które umożliwiłoby mu szybszą regenerację organizmu.

Ruch na świeżym powietrzu

I na koniec – ruch, najlepiej na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna sprawia, że ulepszamy nasze krążenie, które z kolei bardzo dobrze wpływa na proces regeneracji całego organizmu.

Oceń

Tagi:

  • jak szybko wytrzeźwieć
  • sposoby na wytrzeźwienie
  • jak wytrzeźwieć
  • sposoby na szybkie wytrzeźwienie
  • sposób na szybkie wytrzeźwienie
  • szybki sposób na wytrzeźwienie
  • sposób na wytrzeźwienie
  • jak szybciej wytrzeźwieć
  • ocet na wytrzeźwienie
  • szybkie wytrzeźwienie

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.