Jak ładnie rysować?

Jest wiele osób, które chciałby ładnie rysować, ale nie wiedzą, jak wypracować sobie tę umiejętność. Nie zawsze wystarczą dobre chęci – grunt to przede wszystkim dobre podstawy teoretyczne, a także praktyka – bo to ona czyni mistrza. Jeżeli masz motywację do tego, aby zacząć ładnie rysować – przystąp do dzieła już dzisiaj.

Dróg, aby nauczyć się rysunku, jest kilka – dzisiaj podpowiadamy, co zrobić, aby z satysfakcją patrzeć na swoje dzieła.

Kurs rysunku

Jeżeli chcesz nauczyć się rysować, zapisz się na kurs rysunku – nawet kilka lekcji pod okiem specjalisty pomoże Ci wyrobić sobie kilka nawyków niezbędnych w przyszłości. Dowiesz się, jak cieniować, jak szkicować, na co zwracać uwagę podczas rysowania martwej natury itp.

Książki do nauki rysunku

Jeżeli nie chcesz uczestniczyć w kursach, istnieje też inna możliwość – kup dobrą książkę do nauki rysowania i postępuj zgodnie z przedstawionymi tam wskazówkami. Można sięgnąć np. po którąś z wymienionych poniżej pozycji, np.:

  • Katarzyna Nicińska-Stawecka, „Szkoła rysowania. Zostań mistrzem”
  • „Szkoła rysowania i malowania”, praca zbiorowa
  • Mateusz Jagielski, „Kurs rysowania – Podstawowe techniki – Pejzaż”
  • Barber Barrington, „Każdy może rysować”.

Książek jednak jest o wiele więcej – od Ciebie zależy, która spełni Twoje oczekiwania i z której najlepiej będzie Ci chłonąć wiedzę.

Internet jako źródło wiedzy o podstawach rysunku

Masz również inną możliwość – możesz sięgnąć do kopalni informacji, jaką niewątpliwie jest internet, i skorzystać z dostępnej tam wiedzy osób, które o rysunku wiedzą wiele. Istnieje wiele blogów dotykających tematyki związanej z podstawami rysunku, wielu internautów ma także swoje kanały na YouTube, gdzie w swoich tutorialach dzielą się z innymi użytkownikami swoją wiedzą i umiejętnościami.

Jak ładnie rysować – porady video

Poniższy film przedstawia podstawy rysunku.

 

Poniższy film przedstawia główne zasady tworzenia kompozycji na naszych rysunkach. Poruszone zostały takie zagadnienia, jak: gumka, trzymanie ołówka, światło, rozmieszczenie na kartce, mierzenie.

 

Poniższy film traktuje o ważnym zagadnieniu, jakim jest perspektywa w rysunku.

 

W poniższym filmie znajdziesz informacje związane z światłem i cieniem w rysunku.

 

Niezależnie od tego, jaką metodę nauki rysunku wybierzesz, pamiętaj, że najważniejsza jest praktyka, regularne ćwiczenie i doskonalenie swoich umiejętności. Bez tego ani rusz. Powodzenia!

4.7/5 - (23 votes)

Tagi:

  • jak ładnie rysować
  • jak ladnie rysować

2 komentarze

  1. julia 16 września 2013
  2. Nataleczka :** Grrr 8 kwietnia 2014

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.