Co można podarować na Dzień Babci?

Już niebawem święto wszystkich babci. Dzień wyjątkowy i niezwykle szczególny, bowiem babcie tuż obok naszych matek zajmują bardzo wysoką pozycję w naszym życiu. Dla wielu osób stanowią autorytet, warto więc zadbać, aby ten dzień był dla nich wyjątkowy.

Jednak rodzi się pytanie, co można podarować babci, aby pokazać jej, jak bardzo jest dla nas ważna? Zazwyczaj co rok pojawia się ten sam dylemat. Jednak warto pamiętać, że cokolwiek nie podarowalibyśmy naszej babci, ona i tak będzie cieszyć się z każdego prezentu. W końcu najważniejsza jest pamięć i ciepłe słowo, które znaczą więcej niż najbardziej drogocenny podarunek.

Propozycje na prezent z okazji Dnia Babci 

Najprościej jest udać się do sklepu i kupić babci prezent. Może to być nowa bransoletka lub kolczyki. A może sweterek w ulubionym kolorze lub bukiet pięknych kwiatów?

Prezent przygotowany własnoręcznie

A może nieco utrudnić zadanie i włożyć więcej serca w przygotowanie podarunku? Z pewnością każdą babcię za serce chwyci własnoręcznie przygotowana szkatułka na biżuterię. Albo samodzielnie wykonane przez wnuczka lub wnuczkę korale albo pierścionek. Nie są to pracochłonne czynności, jednakże wymagają znacznie większego wkładu i zaangażowania, a to przecież wyżej ceni się niż pójście na łatwiznę.

Książka

babcia1Czy Twoja babcia to mol książkowy, który wieczorami przesiaduje w swoim ulubionym fotelu z dobrą książkę w ręce? To świetnie! Z pewnością ucieszy się z nowej książki autora, którego najbardziej lubi czytać. Ale można się troszkę wysilić i stworzyć prezent idealny dla niej. Której babci nie spodobałaby się napisana opowieść przez wnuczka lub wnuczkę o niej samej? Można w niej umieścić jej fotografie, dołączając stosowne opisy. A do tego samodzielnie wykonany kolorowy kupon na przeczytanie książki przez wnuczęta i efekt gwarantowany.

Inne pomysły

Tak jak nie ma dwóch takich samych dzieci, tak nie ma dwóch identycznych babci. Każda na swój sposób jest inna, choć tak samo wyjątkowa. Dlatego można przygotować dla niej wesoły ręczniczek z zabawnymi nadrukami, kalendarz na cały rok lub kubek ze zdjęciem. Albo można podarować jej także wiele innych przedmiotów. Może to być drzewko szczęścia przygotowane własnoręcznie. Wystarczy w tym celu zaopatrzyć się w styropianową kulę, do której wbije się patyk i następnie umieści się w doniczce. Następnie należy przykryć ową kulę ziemią. Z bibuły lub krepy można wykonać małe kwiatuszki, które wbije się szpilkami w ziemię. Doniczkę można dodatkowo ozdobić kolorowymi elementami, na przykład koralikami lub farbami.

Laurka z okazji dnia babci

Fajnym – choć dla wielu może być oklepanym –  prezentem jest laurka przygotowana samodzielnie przez wnuka lub wnuczkę i na niej ciepłe słowo, które wzruszy każdą babcię, bowiem w zwrocie „Kocham Cię” kryją się najwyższe uczucia, jakimi możemy obdarować drugiego człowieka…

Życzenia z okazji Dnia Babci znajdziesz na stronie .

2.8/5 - (10 votes)

One Response

  1. Julia 18 stycznia 2014

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.