Jak bawić się z królikiem

Jak bawić się z królikiem?

zabawa z królikiem

Jak bawić się z królikiem?

Króliki są specyficznymi zwierzakami, zatem decydując się na ich zakup, należy pamiętać, że forma zabawy z nimi nieco różni się od zabaw z psem czy z kotem.

Musicie również wiedzieć, że rodzaj wspólnych zabaw musi być dostosowany do nastroju królika. Zatem radosny zwierzak będzie skakał, brykał i zrywał się gwałtownie.

Jak odczytywać nastroje królika?

Jeśli wasz pupil zaczepia was np. ciągnąc za nogawkę czy też trącając noskiem, oznacza to, że chce być głaskany. Króliki bardzo dobrze czują się na podłodze, toteż musicie wiedzieć, że od momentu zakupu królika podłoga będzie głównym miejscem zabaw z waszym pupilem.

Króliki lubią też głaskanie po grzbiecie, pyszczku oraz mizianie po uszach. Oznaką zadowolenia u króliczka jest zgrzytanie zębami, ponadto, kiedy jest im dobrze, możecie usłyszeć coś w rodzaju mruczenia. Właśnie poprzez takie zabawy między królikiem a opiekunem zacieśnia się więź, zwierzak nabiera zaufania.

Jak bawić się z królikiem?

Papierowe rolki – podobnie jak u chomików, świetnym przedmiotem do zabawy okażą się rolki po ręcznikach papierowych lub po papierze toaletowym. Różnica jednak polega na tym, że królik taką rolkę jedynie obgryza, nie wchodzi do niej i nie przechodzi przez nią.

Kula z granulatem – jest również znakomitą formą zabawy. Króliczek, tocząc kulę, sprawia, że przez regulowany otworek wypada pokarm. Zabawka rozwija instynkt zwierzaka i motywuje go do dalszej zabawy.

Kulka z wikliny – jest znakomitym produktem, ponieważ oprócz tego, że służy do zabawy, jest bezpieczna i pomaga waszym pupilom w ścieraniu ząbków. Nie tylko kulka świetnie spełnia swoja role, każdy wiklinowy przedmiot pomaga królikom ścierać zęby.

Kartonowe pudełko – musicie pamiętać, żeby usunąć z niego jakiekolwiek naklejki oraz etykiety. W pudełku można wyciąć dziury i w ten sposób otrzymacie świetny domek zabaw dla waszego pupila. Domek można również zakupić w sklepie zoologicznym, jednakże ja jestem zwolenniczką tych robionych własnoręcznie.

Króliki są bardzo żywymi zwierzakami, przez co szybko nudzą się jedną zabawką. Warto schować na jakiś czas starą zabawkę i zastąpić ją inną. Gdy pupil znudzi się rolkami, można wyciągnąć schowana zabawkę. Możecie być pewni, że potraktuje ją jak zupełnie nowy przedmiot.

4.9/5 - (8 votes)

Tagi:

  • jak się bawić z królikiem
  • jak bawić się z królikiem

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.