Jak być odważnym

Jak być odważnym?

odwaga

Jak być odważnym?

Codziennie słyszycie się o jakimś odważnym i heroicznym czynie. Aby nazwać go odwagą czyn ten powinien być bezinteresowny. Ale czy na pewno? Czy człowiek, który wbrew większości wyraża swoją opinię dla dobra ogółu (w tym swojego) jest kimś odważnym?

Bardzo często odwaga mylona jest z głupotą, albowiem między tymi dwiema cechami jest bardzo cienka granica. Napisałam ten artykuł aby pomóc Ci stać się odważnym, zatem uważnie go przeczytaj i do dzieła.

Porady, jak być odważnym

  1. Nie bój się mówić tego, o czym myślisz. Nie chodzi o to, żebyś był bezczelny, po prostu w sytuacji, kiedy masz odmienne zdanie, powiedz o tym. Nie bój się, że ktoś Cię skrytykuje. Każdy ma prawo do wyrażania własnego zdania.
  2. Nie bój się przełożonych – to też ludzie. Jeśli musisz – walcz o swoje, nie pozwól, aby ktokolwiek Cię wykorzystywał. Pamiętaj,  że masz takie same prawa jak inni.
  3. Jeśli popełnisz błąd – umiej się do niego przyznać. Nie szukaj na siłę wytłumaczenia, albowiem wówczas tylko się pogrążasz. Żaden człowiek nie jest nieomylny, ale trzeba umieć przyznać się do tego. Zawsze licz się z konsekwencjami swego czynu.
  4. Nie bój się nowości, poznawaj świat i żyj. Jeśli masz na coś ochotę – rób to. Oczywiście wszystko musi być w granicach zdrowego rozsądku.
  5. Jeśli usłyszysz jakąś plotkę o sobie, staraj się dotrzeć do osoby, która ją rozpowszechniła. Niech jawnie powie to, co ma Ci do zarzucenia. Nie bój się konfrontacji.
  6. Jeśli zauważysz, że komuś dzieje się krzywda – pomóż mu. Nie bądź obojętny wobec przemocy! Reaguj zawsze, kiedy widzisz niewłaściwe zachowanie.
  7. Jeśli już podejmiesz jakąś decyzje – nie wycofuj się z niej ze strachu. Nie bój się podejmować ryzykownych decyzji.
  8. Jeśli ktoś Cię obraża – postaw mu się. Naucz się odpierać atak nawet jeśli wydaje Ci się, że przeciwnik ma przewagę.
3.4/5 - (5 votes)

Tagi:

  • jak byc odwaznym

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.