Jak być punktualnym

Jak być punktualnym?

punktualność

Jak być punktualnym?

Doskonale zdajesz sobie sprawę, że spóźnialstwo może być odebrane jako brak szacunku dla czasu poświęconego przez osobę z która się umówiłeś. Niestety nadal nie potrafisz stawić się punktualnie na wyznaczone spotkanie.

Musisz wiedzieć, że przez brak punktualności marnujesz także własny czas np. czekając na kolejny autobus. Pamiętaj również, że spóźniając się możesz zostać zwolniony z pracy oraz przez swoją lekkomyślność zniszczyć własną przyszłość. Zastanów się co jest przyczyną Twojego spóźnialstwa, wiedz również, że niezależnie od tego, czy spóźnisz się 3 minuty czy 30 minut – jest to brak punktualności. Ponadto uświadom sobie, że spóźniając się wywołujesz u innych irytację. Postaraj się postawić w roli rozmówcy, który czeka na Ciebie, a Ty spóźniasz się już od 10 minut. Jeśli wiesz, że sam nie poradzisz sobie z tym problemem, przeczytaj wskazówki, które pomogą Ci stać się punktualnym.

Wskazówki, jak być punktualnym

  1. Jeżeli już z samego rana masz problemy ze wstawaniem, to zadbaj o to, aby przygotować sobie wszystko, co potrzebne, zanim położysz się spać. Możesz wieczorem spakować się do szkoły lub przygotować sobie ubrania na następny dzień. Zaoszczędzisz przez to sporo czasu, który możesz wykorzystać np. na krótką drzemkę.
  2. Jeśli jednak spóźniasz się pomimo wcześniejszych przygotowań – nastaw budzik na wcześniejszą godzinę.
  3. Wstawaj od razu po dźwięku budzika.
  4. Przestawianie zegarka na 5 czy 10 minut do przodu nie spełnia egzaminu. Po pewnym czasie zaczynasz wychodzić później z domu, ponieważ wiesz, że masz zapasowe 10 minut. Efekt jest taki, że znów zaczynasz się spóźniać.
  5. Policz ile czasu spędzasz na wykonaniu konkretnych czynności. Dzięki temu będziesz wiedział czy możesz poświęcić kilka minut na coś innego.
  6. Najlepiej, jeśli zaczniesz wychodzić 10 minut wcześniej niż planowałeś, albowiem dzięki temu zabezpieczysz się przed niespodziewanymi sytuacjami.
  7. Nie zostawiaj sobie niczego na ostatnią chwilę.
  8. Tuż przed wyjściem nie zajmuj się drobiazgami – to strasznie “pożera” czas
  9. Jeśli masz słabą pamięć, która jest przyczyną Twojego spóźnialstwa – zapisz sobie każde spotkanie i ustaw alarm. Obecnie każdy  telefon komórkowy posiada taką funkcję.
Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.