Jak zapomnieć o chłopaku?

Nieszczęśliwa miłość, a może po prostu niezgodność charakterów? Niestety Ty nadal nie możesz o nim zapomnieć. Wiedz, że na wszystko potrzeba czasu i do wszystkiego można się przyzwyczaić. Nie wymażesz go z pamięci, bo chwile które spędzaliście razem będą już zawsze należeć tylko do was i pozostaną w Twoich wspomnieniach. Musisz być silna i zacząć prowadzić w miarę normalne życie. Nie zapomnisz o tym jak było, możesz jednak odsunąć to na dalszy plan i zająć się układaniem własnego życia. Postępuj według wskazówek, a to pomoże Ci nie tyle zapomnieć o nim, co zacząć normalnie żyć. Jednak nie można żyć jedynie wspomnieniami i dobrze o tym wiesz.

kobiecina

 1. Przyjmij z godnością jego decyzję. Jeżeli to on zerwał z Tobą nie obwiniaj go, nie krzycz, nie histeryzuj i nie szantażuj go. Pokaż, że szanujesz jego decyzję.
  • Jeśli to Ty zerwałaś a teraz żałujesz, bo nie miałaś konkretnego powodu – zadzwoń i powiedz mu o tym. Nie masz przecież już nic do stracenia.
 2. Jeśli nie pasowaliście do siebie, to nawet lepiej, że rozstaliście się. Nigdy się nie obwiniaj! (chyba, że zdradziłaś – wówczas nie masz innego wyjścia) To nie jest Twoja wina, że nie umieliście się dogadać. Takie rzeczy się zdarzają, ponadto będziesz już wiedziała jakiego typu chłopaka unikać ;)
 3. Schowaj wszystkie przedmioty, które Ci się z nim kojarzą. Nie wyrzucaj ich, tylko schowaj. Wspólne zdjęcia, prezenty etc. powinny znaleźć się na dnie szafy. Wówczas łatwiej będzie Ci odnaleźć się w nowej sytuacji.
 4. Postaraj się znaleźć sobie jakieś zajęcie. Zapisz się na kółko teatralne lub poszukaj drugiej pracy, cokolwiek, co pozwoli Ci na chwilowe oderwanie się od wszystkich spraw. Najważniejsze to starać się nie myśleć i nie roztrząsać tego co się stało.
 5. Zadbaj o siebie. Niech widzi, że sobie radzisz! Możesz iść do fryzjera lub kupić sobie coś nowego. Wszystko po to abyś lepiej poczuła się nowej roli. Teraz jesteś wolna, pewna siebie i bogatsza w doświadczenia.
 6. Zacznij spotykać się z innymi chłopakami. Uznaj za dobrą kartę fakt, że rozstałaś się z byłym. Możesz teraz poznawać innych chłopaków i na nowo zacząć żyć. Wiedz, że życie nie kończy się na pierwszej miłości.

  Miłość nie kieruje się żadnymi zasadami, więc w zależności od sytuacji wasza reakcja będzie się różniła. Najlepiej zatem kierować się głosem serca, a w razie potknięcia musicie pamiętać, że człowiek uczy się na błędach. Wyciągajcie konsekwencje i kochajcie!

Oceń

One Response

 1. weronika 11 kwietnia 2014

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.