Jak dbać o przedłużane rzęsy?

Piękne, długie i gęste rzęsy to marzenie każdej kobiety. Jednym z sposobów na ich uzyskanie jest zabieg doklejania rzęs u kosmetyczki. Najczęściej wykonuje się metodę 1:1, co oznacza, że do każdej naturalnej rzęsy przykleja się rzęsę sztuczną (dużo dłuższą i grubszą). Dobrze wykonany zabieg daje fenomenalny efekt, który potrafi utrzymać się nawet kilka miesięcy. Jednak aby nasze rzęsy po tym zabiegu były piękne musimy nauczyć się je odpowiednio pielęgnować.

O czym należy pamiętać, czego się wystrzegać? Tego wszystkiego dowiedz się dzisiaj z naszych porad! Zapraszamy do lektury.

Po przedłużaniu rzęs u kosmetyczki musisz trzymać się kilku żelaznych zasad. Tylko dzięki temu będziesz mogła cieszyć się pięknymi rzęsami przez długi czas! Oto one:

 • Po wykonanym zabiegu przedłużania rzęs metodą 1:1 przez około jedną dobę nie można w ogóle dotykać rzęs. Jest to czas, w którym klej musi dobrze spić się z naszymi rzęsami, więc każdy dotyk będzie je niszczył i osłabiał. Kategorycznie nie wolno również używać tłustych produktów w okolice oczu (mleczka, olejki, tłuste kremy). Te wszystkie czynniki przeszkadzają dobremu przywarciu kleju.
 • Dwie doby od zabiegu odradzamy wykonywania gorących kąpieli z dużą ilością pary, wchodzenia do sauny czy też wizyt na basenie. Gorące powietrze i woda mogą osłabić klej i przyczynić się do szybszego wypadania rzęs.
 • Rzęsy zawsze traktuj delikatnie! Nie ma mowy o pocieraniu rzęs czy tarciu oczu.
 • Postaraj się spać na plecach, tak aby rzęsy nie ocierały się zbyt mocno o poduszkę. W ten sposób możesz się ich szybko pozbyć.
 • Zdecydowanie odradzamy używanie tuszu do rzęs. Nie jest on już potrzebny, ale jeśli chcesz go nadal używać nie wybieraj tych wodoodpornych czy trudnych do zmycia. Używając go, pamiętaj jednak, że efekt utrzyma się dużo krócej, szczególnie ze względu na demakijaż.
 • Dokładnie oczyszczaj rzęsy produktami o lagunowym działaniu (np. płyny micelarne), gdyż brak higieny może przyczynić się do infekcji.
 • Do zmywania makijażu oczu (podkład, korektor) najlepiej używać płynó bez zawartości substancji tłuszczowych i olejków.
 • Na przedłużone rzęsy nie należy robić trwałej ondulacji.
 • Odstaw zalotkę! Kosmetyczka powinna dobrać Ci taki rodzaj rzęs (grubość, długość, podkręcenie) abyś nie musiała robić z nimi już nic.
 • Stanowczo nie wolno samemu wyrywać rzęs! Powoduje to straszny ból i może trwale uszkodzić rzęsy. Mogą one wypaść same lub być usunięte specjalnym płynem przez wykwalifikowany personel.
 • Rzęsy możesz przeczesywać codziennie specjalną spiralką, jednak pamiętaj aby robić do od góry. Jeśli będziesz robić to „od dołu” możesz wyrywać sobie rzęsy, szczególnie w pierwszych daniach.

 

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.