Jak pielęgnować cerę mieszaną?

pielęgnacja cery mieszanej

Jak pielęgnować cerę mieszaną?

Cera mieszana jest jedną z najbardziej kłopotliwych w pielęgnacji, gdyż jej posiadaczki zmuszone są pogodzić wymagania dwóch rodzajów cer – cery tłustej oraz cery suchej. Jednak odrobina wiedzy może naprawdę ułatwić zadanie i sprawić, że pielęgnacja cery mieszanej okaże się bajecznie prosta.

Dzisiaj mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które na pewno ułatwią Ci zadanie. Zapraszamy do lektury!

Charakterystyka cery mieszanej

Cera mieszana występuje dość powszechnie i charakteryzuje się tym, iż na czole, nosie oraz brodzie – w tzw. strefie T – znajduje się skóra tłusta, z rozszerzonymi porami i skłonnością do zaskórników, z kolei policzki charakteryzują się występowaniem skóry napiętej, suchej.

Kosmetyki do cery mieszanej

Cera mieszana, ze względu na to, iż jest dość wrażliwa, wymaga szczególnego traktowania. Generalnie można by używać dwóch różnych kosmetyków – odmiennego na obszar twarzy tłusty, odmiennego na such, na szczęście jednak na rynku dostępne są serie kosmetyków przeznaczone specjalnie dla cery mieszanej. W kłopotliwej strefie T redukują one nadmierne wydzielanie sebum, z kolei pozostałe partie twarzy chronią przed wysuszeniem. O czym należy pamiętać, pielęgnując cerę mieszaną? Wskazówki poniżej.

  1. Myj twarz dwa razy dziennie żelem do cery mieszanej, a potem użyj toniku bez alkoholu, który utrwali matujący efekt.
  2. Po umyciu twarzy stosuj krem lub żel do cery mieszanej – wybierz odpowiedni do wieku swojej skóry. Na rynku dostępne są już preparaty dla kobiet po 30. roku życia, które mają dwa zastosowania – zwalczanie niedoskonałości, hamowanie nadmiernego wydzielania sebum, a równocześnie zapobieganie powstawaniu zmarszczek.
  3. Pamiętaj o peelingu, który usuwa z powierzchni skóry martwe komórki. Ich zaleganie sprzyja powstawaniu zaskórników. Masuj mocniej środkową strefę twarzy, delikatniej zaś pozostałe partie.
  4. Stosuj maseczki oczyszczające, np. z glinką, a także nawilżające – co 3-4 dni.
  5. Od czasu do czasu wybieraj się na zabiegi w gabinecie, które mogą zahamować łojotok i rozszerzyć pory.

Makijaż cery mieszanej

Wybieraj do cery mieszanej właściwe kosmetyki do makijażu, które zapobiegną połyskowi na twarzy. Stosuj podkłady do cery mieszanej, zawierające substancje zawierające substancje nawilżające i absorbujące tłuszcze, które każdej z partii Twojej twarzy zapewnią odpowiednią pielęgnację.

Zamiast pudru w ciągu dnia do matowania błyszczącej cery używaj bibułek matujących.

Unikaj też rozświetlających fluidów, które zawierają błyszczące drobinki, gdyż podkreślają one – niestety – niedoskonałości cery mieszanej.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.