Jaki makijaż dla dalekowidza?

Ostatnio okulary są bardzo modne. Dodają urody i seksapilu. Każda z nas może w nich wyglądać doskonale. Warunek? Makijaż oczu trzeba dopasować do rodzaju szkieł.

Dzisiaj mamy dla Ciebie kilka wskazówek odnośnie do tego, jak powinny malować się panie z dalekowzrocznością.

Makijaż dla okularnicy

Jeśli nosisz okulary, to podstawą udanego makijażu jest idealnie gładka skóra wokół oczu. Oprawki zwracają bowiem bardziej uwagę na oznaki zmęczenia i niewyspania: obrzęki, sińce.

Dlatego warto, abyś w kosmetyczce miała złocistobeżowy korektor, dopasowany do koloru twojego podkładu. Nie powinien być jednak zbyt jasny, bo nałożony na sińce sprawi, że staną się jeszcze bardziej widoczne. W okolicach oczu najlepiej sprawdza się ten o rzadszej konsystencji. Nakładaj go na podkład, lekko wklepując kosmetyk opuszką serdecznego palca. Przytrzymaj na chwilę palec, by rozgrzał skórę, dzięki temu kosmetyk lepiej w nią wniknie. Na koniec pudruj twarz, to zatrze granice pomiędzy korektorem a podkładem.

Jeśli jesteś dalekowidzem, pamiętaj zawsze, że przy tej wadzie wzroku okulary działają jak szkła powiększające, a w związku z tym wyolbrzymiają każdy błąd w makijażu.

Dlatego makijaż dla pani dalekowidzącej powinien być raczej stonowany i delikatny, a także staranny. Najlepiej wybierać stonowane barwy, takie jak grafitowe oraz ciemne szarości, brązy, beże czy błękity złamane szarością.

Makijaż dla dalekowidza krok po kroku

  1. Powieki pomaluj beżowym matowym cieniem. Rzęsy pokryj tuszem delikatnie, bo twoje szkła będą je nienaturalnie powiększać
  2. Brwi podkreśl brązową kredką – zawsze zwracają uwagę, gdyż wystają sponad oprawek. Policzki muśnij lekko różem.
  3. Wargi pomaluj beżoworóżową, połyskującą szminką. Stonowany kolor na ustach sprawi, że makijaż będzie wyglądał harmonijnie.
Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.