Jak poradzić sobie w nowej szkole?

Wrzesień to dla wielu uczniów trudny czas – nowa szkoła, nowe problemy, powrót do nauki… Jak przeżyć ten trudny czas i powrócić do normalnego rytmu pracy po dwóch miesiącach odpoczynku?  Jak zaaklimatyzować się wśród nowych znajomych?

Jak radzić sobie z nauczycielami? Dzisiaj mamy dla Was kilka porad. Zapraszamy do lektury!

Pierwsze dni w nowej szkole – wskazówki

Jeśli znalazłeś się w nowej szkole, powinieneś zapewnić sobie dobry start.

Staraj się znaleźć nowych znajomych

Bądź dla wszystkich miły i serdeczny, ale musisz też umieć postawić na swoim. Asertywność to podstawa! Nie daj się namówić na nic głupiego, jeśli nie chcesz tego zrobić. Znajdź jedną osobę, która Twoim zdaniem będzie godna zaufania i postaraj się z nią lepiej zapoznać. Zawsze warto mieć kogoś, z kim będziesz siedział w ławce czy konsultował lekcje. Z czasem wszyscy się zgracie i będziecie mogli rozmawiać o wszystkim, jednak początki nie są łatwe. Pamiętaj aby nie robić sobie wrogów, ani przeciwników.

Zrób dobre wrażenie na nauczycielach

Postaraj się zrobić dobre wrażenie na nauczycielach. Czasami wystarczy zabłysnąć na pierwszej (z reguły najprostszej) lekcji, aby zdobyć jego przychylność. Jeśli zrobisz dobre pierwsze wrażenie może być Ci dużo łatwiej później osiągać profity. Pamiętaj jednak, że zbyt duże podlizywanie się nauczycielom może spowodować niechęć kolegów i koleżanek z klasy.

Staraj się nie opuszczać zajęć – unikniesz zaległości, ale także nie podpadniesz żadnemu nauczycielowi. Rób wszystkie zadania domowe i przygotuj się na każdą lekcję. Może być to trudne, ale wkładając więcej pracy przed dwa czy trzy miesiące, możesz zafundować sobie trzy lata jako takiego spokoju.

Zadbaj o poprawne relacje z paniami sprzątającymi i woźnymi

Dobre kontakty z paniami sprzątającymi i z woźnymi to podstawa! To przecież oni najlepiej wiedzą co dzieje się w szkole i znają każdy wasz krok. Jeśli na początku im podpadniesz to nie licz na ich łaskawość! Bądź dla nich miły i serdeczny, a oni na pewno przymkną oko na Twoje wybryki i zapominanie obuwia na zmianę.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.