Jak pielęgnować suche włosy?

suche włosy

Jak pielęgnować suche włosy?

Włosy z tendencją do przesuszania się wymagają szczególnej pielęgnacji, co wynika z faktu, że jeżeli je zaniedbamy, zaczną się plątać, łamać, brakuje im połysku, trudno je ułożyć, gdyż sterczą we wszystkie strony i wyglądają niezbyt atrakcyjnie. 

Konieczne jest więc prawidłowe ich traktowanie. Jak pielęgnować suche włosy – podpowiadamy dzisiaj. Zapraszamy do lektury!

Pielęgnacja suchych włosów

Pielęgnacja suchych włosów powinna być wieloaspektowa – warto stosować odpowiednie kosmetyki, ale też pamiętać o prawidłowej diecie, nawilżającej włosy, a przy okazji także skórę, od środka.

Kosmetyki do suchych włosów

Warto sięgać po preparaty przeznaczone do włosów suchych oraz zniszczonych, które wzbogacone są o substancje regenerujące, takie jak kreatyna, jedwab czy proteiny. Szampon należy nanosić na włosy tylko raz, w niewielkiej ilości – dzięki temu warstwa chroniąca rdzeń włosa ładnie się zamknie.

Po każdym myciu stosuj odżywkę nawilżającą, a raz w tygodniu silnie działającą maseczkę, która wspomoże regenerację włosów i zapobiegnie ich puszeniu się.

Odpowiednio susz włosy. Daj im od czasu do czasu odpocząć od suszarki, jednak gdy nie możesz sobie na to pozwolić, wybieraj zimny strumień powietrza i trzymaj suszarkę w odpowiedniej odległości od włosów. Unikaj też tarcia ręcznikiem mokrych włosów i tapirowania ich.

Dieta dla suchych włosów

Suche włosy lubią dietę bogatą w produkty zawierające niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, zawarte m.in. w rybach. Sięgaj też po produkty bogate w witaminy B, E, cynk, krzem, kobalt, żelazo, magnez oraz siarkę, które to pierwiastki mają korzystny wpływ na kondycję włosów, a na pewno korzystne efekty zobaczysz szybko.

Oceń

One Response

  1. Ewelina 25 stycznia 2014

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.