Jak opiekować się kotem

Jak opiekować się kotem?

Jak opiekować się kotem

Jak opiekować się kotem?

Kot jest zwierzęciem domowym bardzo lubianym i bardzo popularnym, dlatego wiele osób decyduje się na jego zakup lub przygarnięcie. Właściwa opieka nad kotem wymaga jednak pewniej wiedzy.

Poniżej radzimy, co jest nam potrzebne, gdy do naszego domu wkracza kot. poniżej.

Spanie dla kota

Koty śpią wszędzie tam gdzie im pozwolimy, jeśli jednak chcemy aby nasz kot spał w jednym miejscu, to przygotujmy mu specjalne legowisko. Ważne jest też żeby wyłożyć wnętrze czymś czystym i miękkim w dotyku np. poduszką.

Miski, Karma

Jeśli mamy kociaka z hodowli to w wyprawce jest karma lub hodowca udziela informacji o żywieniu kotka. Jeśli jednak nie mamy kociaka z hodowli warto zaopatrzyć się w duży worek suchej karmy i puszek.

Kuweta

Najlepsza jest kryta, ponieważ eliminuje przykry zapach.

Jeśli chodzi o żwirek, to są różne rodzaje: drewniany, betonitowy, zbrylający, zapachowy. Decyduje kot jeśli nie spodoba mu się żwirek nie przekonasz go do tego.

Zabawki
Najlepsze są piłeczki, myszki, pluszowe węże, kulki z piórkami, miotełki, wędka z myszką lub piórkiem, ruchome myszki, szmaciane myszki. Z domowych artykułów też da się wyczarować piękną zabawę np. za pomocą kulki papieru przymocowanej do patyka lub srebrnych kulek

Drapak
Dzięki niemu koty nie niszczą mebli ani dywanów. Prosta deska nie zachęci kota do drapania, o wiele fajniejsze są platformy do spania, zabawy i wyglądania. Ale są drogie.Jeżeli mamy zdolności możemy sami zrobić kotu taki drapaczek.

Właściciel kota powinien codziennie czesać swego pupila. Sposób pielęgnowania futra zależy od rasy typu i okrywy włosowej. Koty pozbawione gęstego futra, takie jak syjamskie albo brytyjskie koty krótkowłose, powinny być czesane w kierunku pionowym włosa, a potem zaczesywane normalnie. Wówczas pojedyncze wypadnięte włosy zbiorą się między zębami grzebienia.

Koty mające gęste futro, np. koty rosyjskie niebieskie i koty abisyńskie, wymagają znacznie staranniejszego czesania. Nie należy dziwić, się że pielęgnowanie kotów długowłosych jest znacznie bardziej skomplikowane i czasochłonne. Do czesania włosów wokół oczu służy grzebień, natomiast kryza wokół głowy musi być uwydatniona za pomocą szczotki. Okrywę włosową na tułowiu należy czesać ku górze, a następnie ku tyłowi.

Zobacz też:

3.9/5 - (155 votes)

One Response

  1. Happy! 23 lutego 2013

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.